رییس مجلس عمان خواستار توسعه روابط کشورش با ایران شد

ایرنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
تهران - ایرنا - «خالد بن هلال المعولی» رییس مجلس شورای سلطنتی عمان خواستار توسه روابط دو جانبه میان این کشور و جمهوری اسلامی ایران به ویژه در امور قانون گذاری شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عمان ، المعولی در دیدار با هیات نظامی ایران که به ریاست سردار سرتیپ 'قدیر نظامی' به این کشور سفر کرده است ، ضمن خوش آمدگویی به هیات ایرانی، خواستار توسعه روابط دوجانبه میان ایران و عمان به ویژه در امور قانونگذاری شد.
المعولی در این دیدار که 'علی بن ناصر المحروقی' دبیر کل مجلس شورای سلطنتی نیز حضور داشت همچنین با اشاره به نقش پررنگ مجلس شورای سلطنتی در کشور عمان تصریح کرد: با توجه به اختیارات داده شده به مجلس شورای سلطنتی در قانون اساسی این کشور، بسیاری از امور قانونگذاری و نظارتی و اجرایی در حوزه وظایف این مجلس است.
دیروز (دوشنبه) نیز هیئت نظامی ایران در چارچوب نشست های کمیته دوستی نظامی ایران وعمان با نمایندگان مجلس سنای عمان در سالن اصلی ساختمان سنا دیدار کرد.
به نوشته خبرگزاری رسمی عمان، سردار قدیر نظامی در دیدار با «راشد بن سیف الشیدی» و« محفوظ بن محمد الوهیبی» نمایندگان مجلس سنای عمان از پذیرایی و استقبال عمانی ها تشکر کرد و توسعه همه جانبه کشور عمان را تحسین کرد.
کشور عمان دو مجلس دارد، مجلس سنای این کشور که 70 کرسی دارد و نمایندگان آن را پادشاه تعیین می کند.
مجلس شورای سلطنتی مجلس دیگر این کشور است که 84 کرسی دارد و نمایندگان آن با رای مردم برای دوره ای چهار ساله انتخاب می شوند. نمایندگان این مجلس در برخی موارد، قانون گذاری هم می کنند.
پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان روز یکشنبه به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان در مسقط پایتخت این کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
این دور از مذاکرات به ریاست سردار سرتیپ «قدیر نظامی» معاون بین الملل ستادکل ...