یکی از شرکت های فعال در حوزه ساخت واکسن، به دنبال توسعه نوعی واکسن ضدکرونا در ژاپن بوده و قرار است از نانوذرات لیپیدی و mRNA در ساخت آن استفاده کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، جهانی شدن بایکوت تبلیغات در فیس بوک، توسعه واکسن ضدکرونا در ژاپن با نانوذرات لیپیدی، ساخت دستگاهی برای شناسایی نوع لکه های روی لباس و عرضه آیفون ۲۰۲۰ بدون آداپتور شارژر را در بسته خبری تکنولوژی ایمنا بخوانید.
دستگاهی که نوع لکه های روی لباس را شناسایی می کند
محققان اسکنر کوچکی ساخته اند که نوع لکه روی لباس را شناسایی می کند تا بهترین شیوه شست وشو در ماشین لباسشویی برای آن در نظر گرفته شود. اسکنر قابل حمل و کوچک ابداع شده به کاربر خود کمک می کند تا لباس ها را راحت تر تمیز کند؛ این دستگاه در شرکت بوش ساخته شده و می تواند لکه روی پارچه ها را بررسی کند.
همچنین این دستگاه نوع پارچه و لکه را نیز تشخیص می دهد. این اطلاعات از دستگاه به ماشین لباسشویی ارسال می شود تا اسکنر به طور خودکار بهترین دما و شیوه شست وشو را برای از بین بردن لکه انتخاب کند؛ این دستگاه هنوز در مرحله طرح اولیه است.
آیفون ۲۰۲۰ بدون آداپتور شارژر عرضه می شود
طبق گزارش جدید، شرکت اپل آیفون های ۲۰۲۰ را بدون آداپتور برق برای شارژر می فروشد و این امر راهی برای کاهش هزینه ها و حفظ محیط زیست محسوب می شود.
مینگ چی کو یکی از کارشناسان فناوری در حوزه اپل ادعا می کند، در بسته بندی مدل های آیفون ۲۰۲۰ میلادی، نه تنها همراه آن ایرباد وجود ندارد، بلکه آداپتورهای برق شارژر دستگاه نیز وجود نخواهد داشت و فقط یک کابل شارژ همراه دستگاه عرضه می شود.
البته یک شارژر قدرتمند ۲۰ واتی (برخلاف شارژر ۱۸ واتی آیفون ۱۱ پرو) نیز همراه این آیفون عرضه می شود، اما مشتریان باید آن را به طور جداگانه خریداری کنند. از سوی دیگر تحلیلگران فناوری مؤسسه بارکلیز معتقد ...

عناوین مهم خبری