مصباحی مقدم: چطور مردم به خود اجازه می دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تکلیف کنند؟ / FATF مسئله ای نیست که مردم معنای آن را متوجه شوند/اعضای مجمع معتمدان رهبری هستند/ نگاه مجمع جناحی و سیاسی نیست/ تعبیر من از اینستکس این است که «کوه موش زاییده »

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۳
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اعمال فشارهایی که به تصمیم گیران کشور جهت بررسی کنوانسون های زیرمجموعه FATF اعمال می شود، گفت: چطور بسیاری از مردم به خودشان اجازه می دهند که به نمایندگان مجلس و اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟ البته ما به مردم مان حق می دهیم که دغدغه مسائل نظام وآنچه در جریان تصمیم گیری کشور است را داشته باشند چرا که زخم خورده اند و این زخم خوردن ها موجب حساسیت آن ها شده اما آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پیوستن ایران به کنوانسیون های بین المللی در آرامش اقتصادی ایران موثر نیست؟، تصریح کرد: در رابطه با حل مسائل اقتصادی موضوع الحاق ایران به کنوانسیون های پالرمو و سى اف تى در درجه دوم اهمیت قرار می گیرد و اتفاقا کسانی که به این ها اهمیت ویژه داده اند، اشتباهی بزرگ مرتکب شده اند.
می توانیم سال ۹۸ را بهتر از سال ۹۷ پشت سر بگذاریم
وی افزود: تعلیق مسائل داخلی به مناسبات بین المللی موجب نوعی حالت صبر و انتظار حتی در بین تولیدکنندگان، تجار و صادرکنندگان شده است. البته شرایط برای تولیدات داخلی بسیار مناسب شده است با توجه به اینکه قیمت ارز بالا رفته، واردات به صرفه نیست و تولید داخلی و مصرف آن به صرفه است و الان دیگر برندهای خارجی کم کم دارد از ذهن و فکر مردم خارج می شود و برندهای داخلی جای خودش را باز می کند.
مصباحی مقدم تاکید کرد: جالب این است که این برندها دارند کیفیت کار خود را بالا می برند. ما در کشور ظرفیت های زیادی داریم و این ها باید به کار گرفته شوند و مخصوصا جوانانی که رهبر معظم انقلاب به آن ها چشم دارند این ها اگر به میدان بیایند و خلاقیت و ابتکار این ها اگر به میدان بیاید، ما یقینا می توانیم سال ۹۸ را بسیار بهتر از سال ۹۷ پشت سر بگذاریم.
متاسفم که سرنوشت FATF به مساله توده مردم تبدیل شده است
عضو کمیته فقهی سازمان بورس در پاسخ به این سوال که چرا در ماجرای بررسی پالرمو و سى اف تى که مباحثی کارشناسی است در کشور دچار حواشی می شویم و اینکه چرا نمایندگان مجلس یا مجمع تشخیص ...

[ مشاهده متن کامل مصباحی مقدم: چطور مردم به خود اجازه می دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تکلیف کنند؟ / FATF مسئله ای نیست که مردم معنای آن را متوجه شوند/اعضای مجمع معتمدان رهبری هستند/ نگاه مجمع جناحی و سیاسی نیست/ تعبیر من از اینستکس این است که «کوه موش زاییده » نامه نیوز ]