منتظمی: سفر نخست وزیر ژاپن به تهران نشانه قبول قدرت ایران در منطقه است

فارس نیوز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷
دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه حضور شینزو آبه درتهران به معنای قبول قدرت ایران در منطقه است، گفت: جمهوری اسلامی ایران عملاً دست امریکا را از رسیدن به امیالش در منطقه کوتاه کرده است.

متین منتظمی دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت وگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور شینزو آبه به ایران گفت: نخست وزیر ژاپن با هدف انتقال پیام ترامپ به ایران آمد که این حضور فارغ از مسائل خاص خود، نکاتی قابل تحلیل در خصوص امریکا و نگرش آن به ایران در منطقه ارائه می دهد.
وی ادامه داد: نکته اول اینکه حضور شینزو آبه در ایران به معنای قبول قدرت ایران در منطقه است و قطعاً جمهوری اسلامی تأثیر بسزایی در منطقه داشته و عملاً دست امریکا را از رسیدن به امیال او در منطقه کوتاه کرده است و روحیه استقلال طلبی در کشورهای غرب آسیا پدید آورده است.
منتظمی تصریح کرد: از آنجایی که آمریکا سعی داشت در برخی از کشورهای منطقه دست به اقداماتی بزند که هوشمندی امنیتی ایران مانع آن شد و نقشه غرب را نقش بر آب کرد به دنبال روشی برآمد تا بتواند برای ایران مانع تراشی کند ولی نتوانست از این رو به راه های حیله گرانه رو آورد تا فشار خود به ایران را از درب دوستی راه اندازد.
دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان یادآور شد: نکته دوم اینکه جهان برای تبادلات اقتصادی به شدت به ایران و کانال های ارتباطی آن نیاز دارد. تنگه هرمز گذرگاه بسیار مهمی است که ایران ان را در اختیار داشته و از طرفی توسعه ایران در علوم مختلف و همچنین اقتدار جهانی و منطقه ای و از طرفی مقابله و مقاومت در برابر تحریم های غرب مسئله ای است که جهان را به این نتیجه رسانده که به ایران نیازمند است.
وی تصریح کرد: نکته سوم اینکه خروج ترامپ از برجام و اثبات بدعهدی های آمریکا علی رغم جنگ رسانه ای آن ها به مردم جهان و از طرفی اوضاع اسفناک اقتصادی آن باعث شده ...

سرخط اخبار