مصدومیت 60 درصدی بانوان در زمین لرزه آذربایجان شرقی

فارس نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: 60 درصد از کل مصدومین زمین لرزه آذربایجان شرقی خانم هستند و 27 درصد از مصدومین در رنج سنی 21 تا 30 سال قرار دارند.

پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در باره آخرین وضعیت ارائه خدمات به مصدومین زمین لرزه آذربایجان شرقی توضیح داد: به طور کلی در این حادثه 584 نفر مصدوم شده اند و 550 نفر با طی کردن مراحل درمان از بیمارستان ها مرخص شده اند.
وی عنوان کرد: در حال حاضر 34 نفر در مراکز درمانی برای دریافت خدمات بستری هستند.
کولیوند گفت: 60 درصد از کل مصدومین زمین لرزه خانم هستند و 27 درصد از مصدومین در رنج سنی 21 تا 30 سال قرار دارند.
رئیس سازمان اورژانس کشور عنوان کرد: پس از اعلام این حادثه، تیم های ارزیاب به مناطق متأثر اعزام شدند و همچنین به تمام مراکز درمانی و بهداشتی جهت پذیرش مصدومین آماده باش صد درصدی اعلام شد.
وی ادامه داد: آماده باش جهت اعزام تجهیزات و تیم های واکنش سریع حوزه سلامت به دانشگاه های زنجان، قزوین، گیلان، کردستان، ارومیه و اردبیل اعلام شد.
کولیوند تصریح کرد: با توجه به کوهستانی بودن مناطق و انسداد مسیرهای زلزله زده به پایگاه های اورژانس هوایی تبریز، کرج، تهران و ارومیه جهت اعزام به منطقه در شرایط اضطراری آماده باش اعلام شد.
رئیس سازمان اورژانس کشور در پایان افزود: در حال حاضر روند خدمت رسانی به بیماران به طور مطلوب است و شرایط حوزه بهداشت و درمان مناسب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار