در فاصله ی تنها یک هفته تا پرتاب تاریخی کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس، داگ لاورو، مدیر بخش پروازهای فضایی انسانی ناسا، از مقام خود کناره گیری کرد.

به نقل از نامه ی اداری ناسا ، داگ لاورو ، مدیر برنامه ی اکتشافات انسانی ناسا، کمتر از ۶ ماه پس از برعهده گرفتن این مقام در سازمان فضایی آمریکا استعفا داد. این تغییر درخورتوجه در مدیریت یکی از واحدهای مهم ناسا در زمانی رخ می دهد که تا پرتاب نخستین فضانوردان آمریکایی از خاک این کشور پس از گذشت تقریبا یک دهه با فضاپیمای جدید کرو دراگون اسپیس ایکس ، تنها یک هفته فاصله داریم.
این دومین مرتبه است که مدیریت بخش مهم یادشده در دولت دونالد ترامپ تغییر می کند. ناسا ژوئیه ی ۲۰۱۹ ویلیام گرسن مایر ، مدیر اسبق بخش پروازهای انسانی را پس از تقریبا ۱۵ سال خدمت در این سِمَت برکنار کرد. لاورو پس از ماه ها جست وجوی ناسا، سرانجام در دسامبر این مقام را برعهده گرفت؛ اما دوره ی تصدی او اکنون پس از گذشت مدتی کوتاه به پایان رسیده است. ناسا در نامه ای خطاب به کارکنان خود می نویسد:
لاورو امسال مدیریتش را با اشتیاق فراوان آغاز کرد و در این دوره پیشرفتی چشمگیر به دست آورد. مدیریت او [در بخش اکتشافات انسانی] ما را به دستیابی به هدفمان در فرودآوردن نخستین زن و مرد بعدی روی ماه در سال ۲۰۲۴ نزدیک تر کرده است. لاورو بیش از چهار دهه از عمرش را وقف خدمت به کشورمان کرده است و ما از خدمات و همکاری های او در سازمان تشکر می کنیم.
لاورو روز دوشنبه ۱۸ مه استعفا داد؛ اما جیم برایدنستاین ، مدیر ناسا، در نشست روز سه شنبه شورای ملی فضایی، این تغییر را به اطلاع مایک پنس ، معاون رئیس جمهور آمریکا نرساند. لاورو در نامه ای برای کارکنان، استعفای خود را به خطری ارتباط داد که ابتدای سال جاری میلادی به وقوع پیوست؛ اما دقیقا به ماهیت آن خطر اشاره نکرد. لاورو در نامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری