تفنگدار سابق آمریکا که عاشق رهبرانقلاب است

جهان نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۶
عضو سابق نیروی تفنگ داران دریایی آمریکا که عاشق امام خمینی و آیت الله خامنه ای است، می گوید با وجود تهدیدهای اف بی آی در کنفرانس افق نو شرکت خواهد کرد، حتی اگر او را حبس کنند، شکنجه بدهند، یا بکشند.

به گزارش جهان نیوز ، هفتمین دوره کنفرانس بین المللی «افق نو» از ابتدای ماه آینده (مهرماه ۹۸) در بیروت لبنان کار خود را آغاز خواهد کرد. این کنفرانس امسال هم بار دیگر شاهد جمع شدن متفکران جهان فارغ از ملیت، نژاد و دین خواهد بود تا از تریبون افق نو برای استفاده از حق آزادی بیان و اظهار نظرات خود استفاده کنند. این حرکت مهم و تأثیرگذار که به ابتکار نادر طالب زاده شروع شد، سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) توسط آمریکا تحریم شد و دولت ترامپ نام برگزارکنندگان آن از جمله خود طالب زاده و همسرش «زینب مهنا» (که مدیریت روابط بین الملل کنفرانس را به عهده دارد) را در فهرست تحریمی خود قرار داد.
بعد از کنفرانس سال گذشته در مشهد مقدس بود که آمریکایی ها افق نو عوامل برگزاری آن را تحریم کردند
افق نوی امسال علاوه بر این که برای اولین بار در خارج از ایران برگزار خواهد شد و اولین کنفرانس بعد از تحریم های آمریکاست، یک تفاوت عمده دیگر هم با کنفرانس های سال های قبل دارد: مأموران اف بی آی از ماه ها قبل به صورت حضور به خانه مهمان های آمریکایی این کنفرانس رفته اند و آن ها را تهدید کرده اند که در صورت شرکت در افق نو تا یک میلیون دلار جریمه و تا بیست سال حبس می شوند. این اقدام واشینگتن که نشان از عصبانیت آن ها از برگزاری مجدد افق نو و اتفاقاً این بار در همسایگی رژیم صهیونیستی است، متأسفانه موجب شد تا برخی از مهمان های آمریکایی تصمیم بگیرند امسال در کنفرانس شرکت نکنند. با این حال، برخی آمریکایی های دیگر همچنان مصمم به حضور در افق نو در بیروت هستند و برای این تصمیم خود دلایل محکمی هم دارند. یکی از این افراد، «کِن اوکیف» است که چنان که خودش هم می گوید، ...

سرخط اخبار