معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم گفت: در شش ماهه نخست سال 237میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم جذب شده است.

به گزارش ایسنا، مهرداد غضنفری امروز در بیست و سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری قم عنوان کرد: در رونق تولید، علی رغم اینکه تاخیر دیر هنگام را در ابلاغ سهم استان داشتیم ولی سرعت کار در یک ماه گذشته خوب بوده است و باید این سرعت حفظ شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم افزود: البته دقت لازم در اجرای مصوبات نیز امری ضروری است تا سهم خود را در رونق تولید به خوبی پیش ببریم، تاکنون 237 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم جذب شده است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر تا سهمیه 1 هزار و 80 میلیارد تومانی در جذب اعتبارات ویژه رونق تولید فاصله داریم و باید در 6 ماه دوم خلاءهای فعلی جبران شود و اعتبارات لازم را جذب کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم خاطرنشان کرد: کسب رتبه 9 برای قم در جذب تسهیلات رونق تولید مناسب است اما می توان این رتبه را ارتقا دهیم، هدف ما ایجاد رضایت در مردم و استفاده از فرصت های رونق تولید به خصوص برای تبصره 18 است چون نرخ سود پایین بوده و بهتر می توان تولید را رونق داد.
وی گفت: برخی از واحدهای تولیدی بنا به مشکلات اقتصادی نتوانسته اند تسهیلات خود را به موقع پرداخت کنند، باید راهکاری اتخاذ شود تا ضمن اینکه واحدها ملزم به پراخت بدهی شوند، مهلت لازم نیز ارائه شود و این واحدها در تامین مالی و پرداخت معوقات تقویت شوند.
غضنفری افزود:گزارش بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی،باید شفاف باشد و در شعب خود آمار را با سامانه تطبیق دهند.
وی اظهار کرد:پروژه های گردشگری در قم،پیشرفت خوبی داشته و 8 طرح نیمه کاره به زودی افتتاح می شود و 10 پروژه رونق تولید باقی مانده باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار