جارستان: اکران های سینمایی و تلویزیونی بدلیل فراگیری؛ قضاوت و اظهارنظرهای متعدد می آفریند و این بار در گیلان پس از فیلم سینمایی فِراری، همزمان با آغاز سریال وارش از شبکه سوم سیما اعتراضاتی در عالم مجاز و واقع شکل گرفت. آنگونه که “فقدان توجه به قومیت گرایی و زود داوری بر مبنای قوم پرستی” […]

جارستان: اکران های سینمایی و تلویزیونی بدلیل فراگیری؛ قضاوت و اظهارنظرهای متعدد می آفریند و این بار در گیلان پس از فیلم سینمایی فِراری، همزمان با آغاز سریال وارش از شبکه سوم سیما اعتراضاتی در عالم مجاز و واقع شکل گرفت.
آنگونه که “فقدان توجه به قومیت گرایی و زود داوری بر مبنای قوم پرستی” برآیند گپ و گفت ایرنا با برخی از متخصصان و مدیران عرصه فرهنگ وسینما در این موضوع شد.
بیهوده و گزاف نیست اگر بگوییم گیلان به سخنوران و نیکنامان فرهنگی چون دکتر محمد معین، اکبر رادی، پروفسور سمیعی، امیر هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)، گلچین گیلانی، فریدون پوررضا، پروفسور فضل الله رضا، پروفسور فرحناک اسدی، پروفسور حسن اکبرزاده، سیروس شمیسا، ابراهیم پورداود، مجید مجیدی، کیومرث صابری و … بالنده است که هریک قله ای در فرهنگ این سرزمین و موجب نازش هر ایرانی هستند.
نگاه فراخ و غنای فرهنگی گیلانیان همواره غبطه برانگیز سرزمین های دیگر است بطوریکه تکرار پر بسامد شعر، موسیقی، تئاتر و اکران در فراز و فرود تاریخ فرهنگی این سرزمین مدام بوده و هیچ گاه با اخلال در اکران یا اجرا مواجه نشده است؛ اما چه می شود که در چنین سرزمین مفتخری گاه خشم و خروش و در پی آن هیپنوتیزم مجازی شکل می گیرد.
«وارش» یک درام پرفراز و نشیب تاریخی، عاشقانه و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست نویسنده مطرح آمریکایی است؛ این سریال ۳۴ قسمت دارد و پخش آن برای اواخر پائیز امسال از شبکه سوم سیما پیش بینی شد که هم اینک در حال پخش است. داستان مجموعه از دهه ۳۰ روایت می شود و قصه ای پرفراز و نشیب را به تصویر می کشد که در ادامه به دهه حاضر نیز می رسد و اینکه پس از پخش چند قسمت اول این سریال، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار