34 هزار نفر در کشور در تاسوعا و عاشورا خون اهدا کردند

برنا نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه برنامه نذر خون از ماه محرم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، گفت: در شب و روز تاسوعا و عاشورا 34 هزار و 527 نفر در کشور خون اهدا کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا،  بشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون کشور، با اشاره به اجرای برنامه «نذر خون در ایام محرم و صفر »، اظهار داشت: همه ساله از اول ماه محرم طرح و برنامه نذر خون در مراکز انتقال خون سراسر کشور آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.
وی ادامه داد: سال ها در برنامه سازمان انتقال خون، انتقال خون هیجانی کنار گذاشته شده و به اهدای خون مسئولانه تغییر یافته است.
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه برنامه نذر خون امسال در چند استان برجسته تر بوده است،افزود: شهرستان خمینی شهر در استان اصفهان، بیجار در استان کردستان و استان های آذربایجان غربی و شرقی، قزوین، گیلان، به ویژه شهرستان زیرآب، استان زنجان، ایلام و استان تهران استقبال بیشتری داشته اند.
حاجی بیگی با اشاره به آمارهای مراجعه کنندگان به مراکز انتقال خون و افراد اهدا کننده خون خاطرنشان کرد: آمار مراجعه کنندگان ما به مراکز انتقال خون در شب تاسوعا، روز تاسوعا و شب و روز عاشورا 44 هزار نفر در کل کشور بوده است که در چند استان نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش روبرو بوده ایم.
وی گفت: استان خراسان شمالی با 50 درصد رشد نسبت به سال گذشته، استان تهران با رشد40 درصدی، استان ایلام با رشد 32 درصدی و استان همدان با رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در مراجعه افراد به مراکز انتقال خون رشد داشته اند.
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با اشاره به آمار اهدا کنندگان خون، بیان داشت: در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا 34 هزار و 527 نفر در کشور خون اهدا کردند.  
حاجی بیگی با اشاره به اهدای خون از سوی بانوان در سطح کشور، ابراز داشت: اهدای خون توسط ...

سرخط اخبار