معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران خودرو از تولید و عرضه ۹ محصول جدید این خودروساز به بازار طی سه سال آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا ، کیانوش پورمجیب در نشست خبری امروز (شنبه) در شرکت طراحی مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو ( ساپکو )، عرضه پنج محصول راناپلاس ، سورن پلاس، سمند بهینه، دناپلاس اتوماتیک و ۲۰۷ پانوراما را برنامه توسعه محصول برای سال آینده دانست و اعلام کرد: علاوه براین این محصولات، چهار خودرو k۱۳۲ صندوقدار، k ۱۲۵ کراس اوور و k ۱۲۱ هاچ بک و همچنین دنای برقی از بهمن سال ۱۳۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱ عرضه خواهد شد.
وی با بیان اینکه اقدامات توسعه ای ایران خودرو در شرایط تحریم سبب حفظ رونق تولید و مقابله با اثرات تحریم صنعت خودرو شده است، در رابطه با توسعه محصولات جاری ایران خودرو تاکید کرد: این توسعه همراه با ارتقای کیفیت و استاندارد و منطبق با الزامات قانونی خواهد بود. تجهیز محصولات به گیربکس اتوماتیک نیز بخشی از برنامه های توسعه ای برای محصولات جاری خواهد بود.
تولید انبوه خودروهای با پلت فرم جدید، از سال ۱۴۰۰
پورمجیب با اشاره به طراحی پلت فرم اختصاصی ایران خودرو ضمن اینکه این توسعه با پوشش حداکثری استانداردها و الزامات به روز و قوانین داخلی و حتی بازارهای صادراتی صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: پلت فرم ایران خودرو ضمن دارا بودن قابلیت انطباق با قوای محرکه، عمق ساخت داخل بالایی داشته و کیفیت تولید آن در سطح کلاس جهانی است. همچنین قابلیت پوشش سگمنت های مختلف خودرویی شامل سدان ، وانت، هاچ بک و کراس اوور را خواهد داشت. تولید انبوه محصولات بر مبنای پلت فرم جدید از سال ۱۴۰۰ خواهد بود و از سرمایه گذاری های به صورت بهینه استفاده خواهد شد.
وی از تدوین نقشه راه گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان پیش نیاز توسعه محصولات آینده در حوزه موتور، گیربکس، ...

سرخط اخبار