خطیب جمعه تهران: اربعین در متن های درسی وارد شود

تابناک جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، خطیب نمازجمعه این هفته تهران در خطبه های عبادی اظهار کرد: جهان امروز شاهد یک اتفاق بزرگ، بی نظیر، حیرت انگیز و یک پدیده اعجاب آور به عنوان اربعین و پیاده روی اربعین است. از نگاه مومنان پدیده اربعین و پیاده روی اربعین یک اعجاز است که از تمام عالم میلیون ها نفر در این ایام خود را به کربلا می رسانند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: امروز اربعین به اسم رمز شیعیان برای سازماندهی تحولات تاریخی تبدیل شده خطیب نمازجمعه تهران: اربعین اسم رمز شیعیان استاست.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، خطیب نمازجمعه این هفته تهران در خطبه های عبادی اظهار کرد: جهان امروز شاهد یک اتفاق بزرگ، بی نظیر، حیرت انگیز و یک پدیده اعجاب آور به عنوان اربعین و پیاده روی اربعین است. از نگاه مومنان پدیده اربعین و پیاده روی اربعین یک اعجاز است که از تمام عالم میلیون ها نفر در این ایام خود را به کربلا می رسانند.
وی ادامه داد: پدیده اربعین، پدیده ای الهی و آسمانی است که باب جدیدی از رحمت الهی را بر روی بشریت و امت گشوده است و این باب رحمت الهی نوید بخش تحقق عالم دیگری است.
حاج علی اکبری تاکید کرد: امروز اربعین به اسم رمز شیعیان برای سازماندهی تحولات تاریخی تبدیل شده است.
حاج علی اکبری گفت: ما در اربعین حسینی شاهد یک ترکیب بدیع از حسین، کربلا، زیارت و پیاده روی هستیم. پایه ها و بنیان هایی که امروز به عنوان اربعین می شناسیم توسط اهل بیت بنیانگذاری شده است.
وی ادامه داد: برای انقلاب اسلامی ما در آستانه گام دوم، راهپیمایی اربعین به عنوان یک ذخیره الهی و گنجینه آسمانی رونمایی شد. امروز وقتی می گوییم اربعین، این کلمه به اسم رمز جهانی شیعه برای سازماندهی در آستانه تحولات تاریخ تبدیل شده است.
حاج علی اکبری افزود: یک اجتماع با ویژگی های کاملا متفاوت از نظر کمیت که قریب به ۳۰ میلیون نفر یعنی یک اجتماع میلیونی با حرکت در مسیر های طولانی که حداقل بین نجف و کربلاست با یک مقصد واحد که به سوی حرم مطهر حسینی آن هم عاشقانه داوطلبانه حرکت می کنند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار