اولین اتوبوس مجهز به پیشرانه احتراق داخلی دقیقاً ۱۲۵ سال پیش عرضه و در خطوط حمل ونقل مسافر بین شهرهای آلمان به کار گرفته شد.

اولین اتوبوس با پیشرانه احتراق داخلی در ۱۲ مارس ۱۸۹۵، دقیقاً ۱۲۵ سال پیش عرضه شد. این اتوبوس بین شهرهای Siegen و Netphen و Deuz فعال بود و توسط Netphener Omnibus-Gesselschaft اداره می شد. این نخستین اتوبوسی بود که از قدرت اسب و توربین بخار بهره نمی برد. در ۲۹ مارس ۱۸۹۵، این شرکت اتوبوس دوم را سفارش داد که در ۲۶ ژوئن ۱۸۹۵ تحویل داده شد. هر دو اتوبوس از پیشرانه افقی تک سیلندر در عقب استفاده می کردند که دارای حجم ۲/۹ لیتر و تنها ۵ اسب بخار قدرت بود.
اتوبوس ۱۲۵ سال پیش بر پایه بنز Landauer ساخته شد و بزرگ ترین خودرویی بود که Benz & Cie عرضه کرد و دارای سیستم فرمان دو محوری است که از سال ۱۸۹۳ به بعد ساخته شد. هشت نفر همراه راننده می توانستند با آن اتوبوس سفر کنند. امروزه اتوبوس مرسدس بنز CapaCity L می تواند تا ۱۹۱ مسافر را حمل کند.
در آن زمان صندلی ها شماره گذاری داشتند و اتوبوس به سقف توری برای چمدان ها و لاستیک های یدکی برای چرخ عقب و جلو مجهز شده بود. اتوبوس دوم تحویلی نیز از زنگ هشدار بهره می برد. بعداً اتوبوس های بیشتری با پیشرنه احتراق داخلی به Vegesack و Nordenham و مشتریانی از Tyrol و Bitterfeld تحویل داده شدند.
خطوط اتوبوس در زمستان ۱۸۹۵ و ۱۸۹۶ به دلیل شرایط لغزنده جاده ها متوقف شدند. اما دوازدهم مارس ۱۸۹۵ به نقطه عطفی در تاریخ حمل ونقل مسافر تبدیل شد. هم اکنون امکان تماشای اتوبوس های ۱۲۵ سال پیش تاکنون با افتخار در موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت آلمان برای بازدیدکنندگان فراهم است. 
با گذشت ۱۲۵ سال هم اکنون شرکت های بزرگ خودروسازی مانند دایملر و ولوو برای تولید اتوبوس برقی تلاش می کنند. انتظار می رود طی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار