رئیسی گفت: بیش از ۶۴۰۰ کرونا در ۶ روز گذشته مثبت قصد سفر با هواپیما، قطار و اتوبوس را داشتند.

به گزارش خبرنگار ، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: در استان گیلان و مازندران روند ابتلا صعودی شده است و پیش بینی های بین المللی درباره روند فوتی ها درست از آب در نیامد چرا که مصوبات ستاد ملی و رعایت مردم اجرایی شد و این نشان می دهد مداخله به موقع و همکاری دستگاه ها و مردم می تواند روند را تغییر دهد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: تغییر سطح هشدار شهرها کاملا ناپایدار و وابسته به میزان رعایت دستورالعمل هاست و اگر غفلت کنیم شهرها دوباره قرمز می شوند و دوباره باید محدودیت اعمال کنیم و مصرانه تقاضا می کنم که دستورالعمل ها را جدی بگیریم و اگر مردم رعایت دستورالعمل ها را ادامه دهند نیازی به تشدید محدودیت ها نیست.
رئیسی با توجه به اینکه تهران از امروز نارنجی شده است، گفت: وضعیت تهران شکننده است و و اگر ۲ هفته آینده رعایت دستورالعمل ها ادامه پیدا کند احتمال زرد شدن تهران وجود دارد و اگر رعایت دستورالعمل ها نشود تهران ممکن است به وضعیت قرمز برگردد و مجبور شویم هفته آینده محدودیت ها را تشدید کنیم.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: امروز دو مصوبه در ستاد مطرح شد. مصوبه اول منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهرهای نارنجی علاوه بر شهرهای قرمز است. این محدودیت قبلا در شهرهای قرمز اعمال شده بود، اما برای شهرهای در وضعیت نارنجی کرونا هم منع تردد شبانه با قید جمعیتی مصوب شد.
رئیسی گفت: دورهمی های خانوادگی تا ۵۱ درصد می تواند عامل انتقال بیماری کرونا باشد و مصوبه منع تردد برای جلوگیری از دورهمی ها اعمال شده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کسانی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار