امروز سهامداران شرکت های لبنیات پاک، قطعات اتومبیل ایران و آهنگری تراکتورسازی ایران در بورس و معامله گران شرکت های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس ایران و سیمان لار سبزوار در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه رشد 64هزار و 911واحدی در ارتفاع یک میلیون و 546هزار و 850واحد به کار خود پایان داد و بیش از 5میلیارد و 799میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 10هزار و 35میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 159هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
بر این اساس سهامداران شرکت های لبنیات پاک، قطعات اتومبیل ایران و آهنگری تراکتورسازی ایران امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت های نهادهای مالی بورس انرژی، قند اصفهان و فرآورده های نسوز پارس بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.
این گزارش می افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 241میلیون ورقه به ارزش 11هزار و 398میلیارد تومان در 631هزار و 748نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 563واحد رشد کرد و در ارتفاع 16هزار و 516واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز سهامداران شرکت های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس ایران و سیمان لار سبزوار بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت های دامداری تلیسه نمونه و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.
شاخص بورس از قله 1.5 میلیون واحد هم عبور کرد

عناوین مهم خبری