سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با هدف مقابله جدی تر با بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس، شرایط سخت گیرانه تری برای ورود و خروج خودروها در ورودی و خروجی شهرهای این استان اعمال می شود.

حسین خوش اقبال روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح در قالب طرح فاصله گیری اجتماعی از ۸ تا ۲۰ فروردین اجرا می شود، اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیرساکن و غیر بومی تحت هر عنوانی ممنوع است.
وی با بیان اینکه خروج افراد غیرساکن و مسافر از شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع است، افزود: این افراد بعد از خروج و در طول مسیر بازگشت به محل سکونت خود، اجازه ورود به شهرهای دیگر را ندارند و باید از کنارگذرها عبور کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه از مردم می خواهیم آنهایی که در مسافرت هستند هر چه زودتر برگردند و ساکنان نیز برای قطع زنجیره این ویروس در خانه بمانند، یادآور شد: نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو و با همکاری نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، هلال احمر و نمایندگان فرمانداری ها صورت می گیرد.
خوش اقبال با اشاره به اینکه این ممنوعیت شامل تردد خوروهای امدادی، پلیس، خودروهای حمل بار، مایحتاج مردم و سوخت نمی شود، اضافه کرد: اجرای کامل پروتکل های بهداشتی باید به صورت حداکثری در جابجایی مسافر با هواپیما و اتوبوس های بین شهری نیز اعمال شود.
وی بر ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم رسمی و غیررسمی که موجب تجمع افراد شود در این استان تاکید کرد و گفت: پارک ها و مراکز تفریحی و استخرها که محل تجمع هستند همچنان تعطیل هستند و اجازه فعالیت ندارند.
خوش اقبال ضمن هشدار به مردم برای رفتن به مسافرت و خروج از شهرها افزود: هیچ یک از استان های ...

سرخط اخبار