رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی طرح معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی به منظور تامین کالا های اساسی برای مردم خبر داد و گفت: این طرح متفاوت از یارانه و کمک معیشتی است .

آقای حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، افزود: نمایندگان مجلس طرح تامین کالا های اساسی با ۲۰۰ رای به تصویب رساندند و به منظور هماهنگی بیشتر با دولت این طرح را در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: این طرح چهارشنبه در دستور کار نمایندگان قرار دارد و کمیسیون برنامه و بودجه تغییرات لازم را انجام داده است و امروز این طرح از کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس فرستاده می شود.
نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه این طرح شامل ۶۰ میلیون نفر است، افزود: از این تعداد ۲۰ میلیون نفر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند که ۷ میلیون نفر از این افراد تحت سرپرستی هیچ ارگانی نبوده و درآمدی ندارند و شناسایی شده اند.
وی همچنین درباره جزئیات این طرح گفت: در طرح تامین کالا های اساسی برای افراد مذکور مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای هر نفر اختصاص می یابد، به عنوان مثال برای یک خانواده پنج نفره مبلغ ۶۰۰ هزار تومان ماهانه در کارت معیشتی واریز می شود.

سرخط اخبار