محمود احمدی نژاد، می گوید قانون حجاب در ایران باید با خواست "اکثریت مردم" منطبق باشد. وی گفت: اصلا آمدیم و یک حکومتی غیر از جمهوری اسلامی رای را از مردم گرفت اما به هزار نوع انحراف و اشتباه افتاد. دیگر مردم حقی ندارند که بگویند اصلاح کن؟! این چه حرفی است؟! این که همان دیکتاتوری است. یعنی توجیه دیکتاتوری به نام دین؟! اصلا این دینی که ما داریم کدام دین است؟!

آفتاب نیوز :
محمود احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گویی از موضع اش درباره قانون حجاب سخن گفت. وی این موضع را در مصاحبه ای تفصیلی با مهدی نصیری، سردبیر سابق کیهان مطرح کرده است.
مهدی نصیری سردبیر پیشین کیهان چندی پیش از حجاب اجباری انتقاد کرده بود و واکنش های زیادی برانگیخت.
بخشی از متن این مصاحبه بلند احمدی نژاد درباره مواضع و عملکردش درباره موضوع حجاب را در زیر می خوانید:
قانون الزام به حجاب اجباری را چگونه می بینید؟
احمدی نژاد: قانون، یک قرارداد اجتماعی است. مگر غیر از این است؟! به مردم می گویند شما یک مجلس انتخاب کردید و این مجلس برای شما قانون گذاشته.
در اینجا مستند به شریعت می کنند ...
احمدی نژاد: مستند به شریعت هم باید از مسیر مجلس بیاید دیگر.
درست است.
احمدی نژاد: اراده و خواست مردم در تشکیل مجلس و تصمیمات آن دخالتی دارد یا ندارد؟! آیا مصوبات مجلس باید مورد قبول عامه مردم باشد یا نباشد؟! اگر مجلس یک قانونی گذاشته و اکثریت جامعه می گوید من قبول ندارم، شما می توانی بگویی من به هر قیمت اعمال می کنم؟!
می گویند مهم نیست که مردم نپذیرند!
احمدی نژاد: به محض اینکه مجلسی این حرف را بزند خودش فاقد مشروعیت شده. چون این مجلس نماینده مردم است دیگر! نماینده مگر می تواند خلاف خواست کسی که او را تعیین کرده، عمل کند؟!
این ها می گویند آره!
احمدی نژاد: چجوری؟! [رای دهنده گان که چنین] اجازه ای نداده اند!
می گویند مردم در چارچوبی به نام جمهوری اسلامی گفته اند که می خواهیم حاکمیت بر اساس اسلام باشد. نمایندگان مجلس هم باید بر اساس همین قوانین اسلامی، قوانین [عادی] را تصویب کنند. شورای نگهبان هم که می گوید حکومت اسلامی می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار