آیت الله خامنه ای حضور معجزه گون ملت در تشییع پیکر سردار سلیمانی و پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی ها در عین الاسد را ۲ یوم الله درس آموز وتعیین کننده خواندند و افزودند: تنها راه ادامه این مسیر قوی تر شدن ایران در همه زمینه ها است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای خطبه اول نماز با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، جلب نصرت و توفیقات الهی و ایجاد گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را در گرو تقوا دانستند و سپس بحث اصلی خود را با قرائت آیاتی از سوره مبارکه ابراهیم درباره پاسداشت «ایام الله» و شکرگزاری در قبال این نعمتها آغاز کردند.
رهبر انقلاب اسلامی دستور خداوند به حضرت موسی(ع) مبنی بر یادآوری ایام الله به مردم را نشان دهنده اهمیت و کارکرد مهم آن برای هدایت افراد صبّار و شکور یعنی اهل صبر و استقامت و شکرگذاری خواندند و افزودند: صبّار یعنی مردمی که یکپارچه اهل صبر و استقامت هستند و با اندک چیزی از میدان خارج نمی شوند و شکور یعنی کسانی که با شناسایی نعمتها و دیدن ابعاد آشکار و پنهان آن، قدرشناس هستند و در قبال نعمت خدادادی احساس مسئولیت می کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نزول آیات شریفه مورد بحث در مکه یعنی در زمان اوج مبارزات مسلمانان و ایستادگی آنان در مقابل جریان کفر، افزودند: این آیات در آن شرایط سخت به مسلمانان بشارت می داد که خداوند ایام الله را نصیب شما خواهد کرد و با اعمال شاکرانه شما، پیروزی های بیشتری در انتظارتان خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان، دو هفته گذشته را دو هفته ای استثنایی و پر از ماجراهای تلخ و شیرین و درس آموز برای ملت ایران خواندند و با تطبیق مفهوم ایام الله به خیزش بی نظیر در ایران و عراق در تکریم و تعظیم مجاهدان شهید، گفتند: یوم الله یعنی روز مشاهده دست قدرت خداوند در حوادث. بنابراین آن هنگامی که دهها میلیون در ایران و صدها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار