شاسی بلند برقی فورد تریتوری برای بازار چین معرفی شد

زومیت چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
نسخه ی الکتریکی شاسی بلند فورد تریتوری ۲۰۲۰ با شعاع حرکتی ۳۶۰ کیلومتر برای بازار چین معرفی شد. این خودرو تا نیمه ی دوم امسال، در این کشور آسیایی عرضه خواهد شد.

اولین خودرو الکتریکی فورد برای بازار چین آماده است تا نیمه ی دوم ۲۰۱۹ در این کشور عرضه شود. خودرو برقی فورد تریتوری (Ford Territory) درحقیقت نسخه ی مجهز به باتری شاسی بلند تریتوری است که سال گذشته در چین عرضه شد. نسخه ی بنزینی شاسی بلند تریتوری اساسا همان Yusheng 330 بازسازی شده ی شریک سرمایه گذاری مشترک فورد، یعنی ژیانگلینگ موتورز (Jiangling Motors) است.
طبق گفته ی مسئولان فورد، نسخه ی الکتریکی تریتوری با هربار شارژ می تواند طبق استاندارد NEDC مسافتی درحدود ۳۶۰ کیلومتر را بپیماید. فورد تریتوری، به ویژه برای خانواده های جوان شهرنشین طراحی شده و به لطف تغییرات ظریف ظاهری اش، از نسخه ی معمولی تریتوری متمایز می شود. 
تغییرات این خودرو الکتریکی عبارت اند از: جلوپنجره ی شش ضلعی با طرح لانه زنبوری، تزیین برنزی، چراغ های روشنایی روز LED به شکل C، رینگ هایی با طرح آیرودینامیکی، سپر عقب جدید، قسمت عقب بدون لوله های خروجی اگزوز و طرح متمایز چراغ های عقب LED.
در داخل کابین، فورد تریتوری برقی بسیار شبیه مدل بنزینی خود به نظر می رسد و مواردی ازجمله دسته دنده ی سیستم انتقال قدرت و داشبورد دیجیتال ۱۰.۲۵ اینچی آن را همچنان حفظ کرده است. صفحه نمایش لمسی مرکزی ۱۰ اینچی از نوع LCD نیز از جمله امکانات استاندارد شاسی بلند برقی فورد به شمار می رود. ازطریق این صفحه نمایش سیستم سرگرمی و اطلاعاتی، سیستم تشخیص صدا وجود دارد و کاربر با کمک اپلیکیشن گوشی هوشمند خود می تواند وضعیت شارژ باتری خودرو الکتریکی را بررسی و کنترل کند و از نزدیک ترین ایستگاه های شارژ موجود نیز آگاه شود.
فناوری های ایمنی موجود در این مدل از این قرارند: ...

سرخط اخبار