استان هرمزگان به قطب پرورش میگو تبدیل می شود

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
استاندار هرمزگان گفت: در حوزه پرورش میگو گام های بلندی در هرمزگان در حال برداشته شدن است که این استان را به قطب پرورش میگو در منطقه و در سطح بین الملل تبدیل می کند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، فریدون همتی ظهر امروز در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان اظهار داشت: در مراسمات عزاداری دهه نخست محرم شاهد حضور گسترده مردم استان هرمزگان بودیم که صحنه های زیبایی از ارادت به حضرت امام حسین(ع) را رقم زدند.
وی یکی از وظایف مهم دولت را تأمین امنیت دانست و افزود: با هماهنگی و همکاری مطلوب دستگاه های عضو شورای تامین هرمزگان، شاهد امنیت مطلوب این استان مهم و استراتژیک هستیم که جا دارد از این دستگاه ها تشکر و قدردانی کنم.
استاندار هرمزگان در ادامه با بیان اینکه در هفته دولت سال جاری حاصل کار و تلاش دستگاه های مختلف اجرایی در هرمزگان نشان داده شد افزود: تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادها در استان هرمزگان در کنار یکدیگر و با همدلی برای خدمت به مردم و تعالی جمهوری اسلامی ایران در حال تلاش هستند.
همتی بیان کرد: وجود این هماهنگی و همدلی در هرمزگان یک فرصت بزرگ برای خدمت به مردم است و در این استان شرایط مناسب برای کار و تلاش جهادی وجود دارد.
1400 تن میگو در آب های استان بوشهر صید شد
1.8 میلیارد قطعه بچه میگو در 4800 استخر پرورش میگوی استان بوشهر ذخیره سازی شد
3900 تن ظرفیت جدید در صنعت پرورش میگو در قشم ایجاد شد
وی با بیان اینکه طرح های بزرگی در هرمزگان در حال اجرا است اظهار داشت: نوسازی 23 هزار هکتار از باغات استان، توسعه گلخانه ها به پنج هزار هکتار و تلاش برای افزایش تولیدات کشاورزی استان به سه میلیون تن از جمله این اقدامات است.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: در حوزه پرورش میگو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار