قم – ایرنا - رییس هیات ورزش های جانبازان و معلولین استان قم از قطعی شدن دو سهمیه بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن برای ورزش قم خبر داد.

محمد پیروزمنش روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: رشته های والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر همانند چهار سال قبل، برای ورزش جانبازان و معلولین قم در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن سهمیه گرفته اند و ان شاءالله شاهد تکرار موفقیت والیبال نشسته و رتبه بهتر بسکتبال با ویلچر باشیم.
وی ادامه داد: چهار سال قبل محمد محمدنژاد در رشته بسکتبال با ویلچر و حسین گلستانی در رشته والیبال نشسته، نماینده های ورزش قم در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ برزیل بودند که خوشبختانه تیم ملی والیبال نشسته با اقتدار تمام حریفان خود را شکست داد و قهرمان شد و تیم بسکتبال با ویلچر به مقام دهم دست پیدا کرد.
رییس هیات ورزش های جانبازان و معلولین استان قم بابیان این که این دو ورزشکار بار دیگر با درخشش در لیگ های کشوری والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر عضو تیم های اعزامی ایران به مسابقات انتخابی پارالمپیک شدند، اضافه کرد: تیم های ملی هر دو رشته در انتخابی ها موفق عمل کرده و بلیت سفر به توکیو را برای خود رزرو کردند.
وی ابراز کرد: حسین گلستانی در ترکیب تیم ملی والیبال نشسته با کسب یک مقام قهرمانی دیگر سهمیه پارالمپیک را به دست آورد و محمد محمدنژاد نیز با تیم ملی بسکتبال با ویلچر به مقام سوم بازی های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه رسید و با توجه به این که سه تیم سهمیه می گرفتند، به این موفقیت دست یافت.
پیروزمنش افزود: نخستین ورزشکاری که برای ورزش جانبازان و معلولین استان قم سهمیه بازی های پارالمپیک را به دست آورد، سیدسعیدرضا چاووشی از جانبازان عزیز هشت سال دفاع مقدس است که بیش از ۳۰ سال قبل در جریان بازی های پارالمپیک سئول به این رویداد بزرگ اعزام شد و نشان برنز ...

سرخط اخبار