عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در مجلس یازدهم ما در کنار منتخبان مردم خوزستان به بررسی و رفع مشکلات مردم این استان می پردازیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع برخی از منتخبان مجلس یازدهم با اشاره به سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر گفت: در جریان عملیات بیت المقدس که در نهایت منجر به آزادسازی خرمشهر شد، مقامات آمریکایی هول و هراس بسیاری داشتند و حتی در زمینه دیپلماسی نیز بسیار فعال وارد صحنه شدند تا از پیروزی ایران جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه آمریکا تلاش می کرد برای جلوگیری از پیشروی و پیروزی ایران با کشورهای عربی رایزنی های دیپلماتیک انجام دهد تصریح کرد: در همان زمان رادیو لندن اعلام کرد آمریکا درصدد کسب حمایت کشورهای اسلامی مانند پاکستان، ترکیه، مالزی، اندونزی و الجزایر است، اما با همه این تلاش های مقامات آمریکایی رزمندگان اسلام توانستند به پیروزی دست یابند و خرمشهر آزاد شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد اظهار داشت: با مرور وقایع تاریخی بارها و بارها ثابت شده است که آمریکایی ها نتوانستند در برابر اراده ملت ایران که نشأت گرفته از ایمان و اتکای به خداوند متعال است به موفقیتی دست پیدا کنند و همواره مفتضحانه شکست خوردند.
وی ادامه داد: این وقایع تاریخی باید درسی برای این روزهای ما باشد و در زمینه های مختلف سیاستگذاری تا اجرا در شئون مختلف کشور از این تجارب استفاده کنیم.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران اظهار داشت: به عیان می توانیم در سالهای اخیر تحرکات آمریکا را علیه ایران مشاهده کنیم و همانطور که آمریکا در جریان عملیات بیت المقدس سعی داشت با رایزنی دیپلماتیک با کشورهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار