رایزنی با بانک ها برای پرداخت تسهیلات کم بهره به فرهنگیان سیل زده

آفتاب نیوز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: بین ۵۰ تا ۸۰ مدرسه در استان گزارش شده که نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

آفتاب نیوز :
دکتر سید محمد بطحایی اظهار کرد: فرهنگیانی که در سیل خانه و کاشانه آنها دچار خسارت شده است، اقداماتی را برای دریافت تسهیلات کم بهره برای آنان در دست کار داریم و یا کمک های بلاعوضی را برای مرمت خانه های این فرهنگیان لحاظ کنیم.
وی ادامه داد: امیدوارم ظرف چند روز آینده این اقدامات برای تعیین تکلیف منازل فرهنگیان به نتیجه برسد و ما تصمیم نهایی را اعلام کنیم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با یکی دو تا از بانک ها صحبت کردیم، با توجه به اینکه تعداد فرهنگیانی که در استان های سیل زده دچار مشکل شدند زیاد نیستند امیدواریم بتوانیم کمک هزینه ای را برای بازسازی منازل آنها و یا تسهیلات کم بهره را در اختیار آنها قرار دهیم.
بطحایی با اشاره به اینکه مدارسی که در لرستان تخریب شده و نیاز به بازسازی دارند عدد دقیق آنها هنوز استخراج نشده اما بین ۵۰ تا ۸۰ مدرسه گزارش شده است، بیان کرد: این مدارس باید تخریب و بازسازی شوند چراکه به لحاظ ایمنی امکان حضور دانش آمنوزان در آنها وجود ندارد و خیرین پای کار آمدند و در استان حضور یافتند و تفاهم نامه هایی با آنان امضا شده است.
وی افزود: برای بازسازی و نوسازی تجهیزات گرمایشی و سرمایشی نیز اعتبار ویژه ای ( پنج میلیارد تومان) در نظر گرفته شده است تا در مهرماه ۹۸ مدارس بدون مشکل در این شهرهای سیل زده از جمله لرستان(الیگودرز، پلدختر، دلفان، معمولان، دورود و ...) به فعالیت خود ادامه دهند.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: بعید می دانم در لرستان بخواهیم ادامه تحصیل را خاتمه دهیم اما اختیاراتی را به مدیران کل برای این امر داده ایم، چنانچه در منطقه ای مجبور باشند سال تحصیلی را خاتمه دهند این کار را انجام ...