سازمان هواشناسی با اعلام بارش شدید باران در ۱۳ استان طی امروز و فردا، از تداوم بارش باران و برف تا چهارشنبه در اکثر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا ؛ بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز و جنوب کشور بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی شده است.
فردا و دوشنبه تقریباً در اکثر مناطق کشور این وضعیت تداوم دارد. شدت بارش ها امروز مربوط به استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شمال شرق خوزستان، برخی مناطق فارس، جنوب یزد، نواحی مرکزی کرمان، روز یکشنبه در لرستان، نیمه شرقی خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، برخی مناطق فارس، یزد، خراسان رضوی و کرمان و روز دوشنبه در نیمه جنوبی کرمان و برخی مناطق سیستان و بلوچستان است.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه شنبه تمرکز بارش در شمال شرق دامنه های البرز مرکزی و شرقی می باشد و اواخر این روز سامانه بارشی از کشور خارج می شود.
در مدت یادشده در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکز بارش به صورت برف خواهد بود. روز چهارشنبه در برخی مناطق استان های واقع در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی بارش های پراکنده پیش بینی شده است.
همچنین امروز و فردا خلیج فارس و روز دوشنبه نیز دریای عمان مواج خواهد بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار