رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید هر آنچه در توان داریم برای تنش زدایی با ایران انجام دهیم

فارس نیوز جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۹
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بعد از دیدار با رئیس جمهور این کشور خواستار تلاش حداکثری برای تنش زدایی با ایران شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) بعد از اتمام جلسه ای در کاخ سفید با موضوع ایران خواستار تلاش حداکثری برای تنش زدایی با ایران شد. 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «ضروری است که ما کاملاً با متحدانمان در تعامل باشیم و این را بدانیم که با یک دشمن مسئول طرف نیستیم و هر آنچه در توان داریم را برای تنش زدایی به کار بگیریم.»
او همچنین تأکید کرد: «در اینجا با وضعیتی خطرناک و پرتنش مواجه هستیم که مستلزم اتحاذ رویکردی قوی، هوشمندانه و راهبردی و پرهیز از اقدامات بی ملاحظه است.
پلوسی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد با این موضع دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا که پهپاد آمریکایی داخل آب های بین المللی هدف قرار گرفته و سرنگون شده است، موافق است. 
در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه ۳۰خرداد یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.
گزارش خبرگزاری فارس حاکی است این پهپاد با آتش سامانه پدافند موشکی «سوم خرداد» نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد هدف قرار گرفته و ساقط شده است.
سامانه پدافندی سوم خرداد، یک سامانه پدافند موشکی با قابلیت تحرک بالا است که در سال ۱۳۹۳ توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.
این سامانه پدافندی میان برد برای انهدام انواع اهداف هوایی در ارتفاع متوسط است که از قابلیت درگیری با اهداف تا ارتفاع ۲۷ کیلومتری برخوردار است. سامانه پدافندی «سوم ...

سرخط اخبار