ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی از تولید ماسک توسط دانشجویان ودانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه ای خبرداد.

کمبود ماسک و شیوع ویروس کرونا در استان خراسان رضوی، دانشگاه فنی و حرفه ای استان را بر آن داشت تا با هم گرایی در جهت همراهی با مردم، با فعال کردن دانشگاهیان ودانشجویان خود، واحدهای کارگاهی برای تولید انبوه ماسک و لباس بیمارستانی با یکدیگر همکاری داشته باشند.
دکتر حداد سبزوار، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی، در این رابطه اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و کمبود ماسک در کشور، دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی سعی بر این داشته تا با استفاده از ظرفیت های موجود در کنار رشته های مهارتی از جمله رشته طراحی دوخت و کارگاه های مراکز در تولید ماسک و لباس های بیمارستانی به استان کمک کند.
وی افزود: سه مرکز آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرا(س)، نیشابور وسبزوار که متولی رشته های طراحی دوخت هستند در زمینه تولید ماسک ورود کرده اند. دانشجویان و علاقه مندان با رعایت نکات بهداشتی در محیط های استرلیزه طراحی و دوخت ماسک های پارچه ای را انجام می دهند که با کیفیت هرچه تمام تر در دسترس عموم قرار گیرد.
حداد سبزوار با بیان اینکه «با حمایت سازمان مرکزی دانشگاه فنی وحرفه ای کشور و همراهی مسئولان آموزشکده های فنی وحرفه ای استان خراسان رضوی در شرایط اضطراری کنونی، پروژه متمرکز بر تولید ماسک های بهداشتی بوده است»،گفت: کار تولید و تأمین مواد اولیه این نوع ماسک با همیاری خیران و همکاری در سازمان مرکزی و همچنین مسئولان و همکاران در آموزشکده های استان و بسیج دانشجویی انجام می شود .
در طرح اولیه خود تاپایان سال ۱۳۹۸ آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرا (س) با به کارگیری کارکنان و دانشجویان با هدف تولید ۲۰هزارماسک و آموزشکده فنی و حرفه ای سبزوار با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار