ترامپ: مطمئنم ایران تن به گفتگو می دهد

اقتصاد برتر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۵

رئیس جمهوری ایالت متحده در تازه ترین موضع گیری درباره جمهوری اسلامی گفت که مطمئن است ایران به زودی خواستار گفت وگو می شود.
تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ اردیبهشت ۹۸
به گزارش #اقتصادبرتر ، دونالد ترامپ عصر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در دو رشته توئیت با رد گمانه زنی ها در واشنگتن پست و نیویورک تایمز درباره اختلافات در دولت او، نوشت «اصلاً جدال داخلی در کار نیست» و یادآور شد: «نظرات مختلف ابراز می شوند و من تصمیم نهایی و قطعی را می گیرم. این فرایند بسیار ساده است. همه طرف ها، دیدگاه ها و سیاست ها پوشش داده می شوند. مطمئن هستم ایران به زودی خواستار گفت وگو خواهد شد.»
طی هفته های اخیر تنش میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی در منطقه بالا گرفته است. مقام های ایالات متحده می گویند اطلاعاتی دارند که نشان می دهد خطر تهدیدهای ایران جدی تر از گذشته است.
این هفته یکبار کشتی ها در بندر فجیره امارات هدف خرابکاری قرار گرفتند و بعد به تاسیسات نفتی عربستان سعودی حمله شد. درباره خرابکاری در امارات هنوز اطلاعات قطعی نیست اما گروه حوثی های یمن مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفتند.
آمریکا می گوید جهت آمادگی برای واکنش در صورت حمله احتمالی ایران یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا و متحدانش، اقدام به با تقویت نیروهای رزمی دریایی و هوایی آمریکا در خلیج فارس کرده است.
ایالات متحده با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن های ب-۵۲ به خاورمیانه، آرایش نظامی اش در منطقه را در پاسخ به آنچه نشانه های نگران کننده از قصد و تدارک احتمالی ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی عنوان شده، تقویت می کند.
علاوه بر این وزارت دفاع آمریکا، ...