اعتمادآنلاین|  جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران، با تایید لغو 80 درصد سفرهای ورودی گردشگری از کشورهای اروپایی و آمریکایی پس از وقوع حوادث اخیر به ایران گفت: این شرایط موقتی است و ما با اعمال سیاست ها و تصمیم ها می توانیم از این بحران عبور کنیم.
وی با بیان اینکه عبور از شرایط فعلی تنها با کمک وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میسر نمی شود، افزود: برای از عبور از این دوران باید تمام ارکان دولت وارد شوند و از بخش خصوصی کمک بگیریم.
وی افزود: اگر دولت در راستای تسهیل ورود گردشگران این کشورها به ایران تصمیم هایی اتخاذ کند، بخش خصوصی نیز از آن حمایت جدی خواهد کرد و برای ورود گردشگران این کشورها تمهیدات لازم از جمله بکارگیری سرآشپزهای مخصوص این کشورها برای تهیه غذاهای مورد نظر آنها را می اندیشد.
حمزه زاده توجه جدی به گردشگر داخلی را در شرایط کنونی لازم دانست و گفت: زیرساخت گردشگری خارجی، گردشگری داخلی است، در همه کشورهای توسعه یافته، در حوزه گردشگری، سفرهای داخلی در اولویت قرار دارد.
رئیس جامعه هتلداران اضافه کرد: گردشگری داخلی زیرساخت های لازم برای گردشگری خارجی را مهیا کرده و از طرف دیگر فرهنگ گردشگری را به وجود می آورد و بخش گردشگری را آماده برای پذیرش گردشگر خارجی می کند.
تخصیص بنزین سفر یکی از راهکارهای افزایش و تشویق مردم به سفر
وی توزیع سفر در مکان هایی با وجود جاذبه کمتر مقصد گردشگری و همچنین محدود نشدن سفر به فصول خاص را از جمله موارد مهم برای توسعه گردشگری داخلی دانست و گفت: وزارت گردشگری همواره در تلاش برای اجرایی شدن این سیاست ها بوده؛ ولی بارها با تغییرات مدیریتی این روند مختل شده است.
حمزه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار