ایرنا نوشت: داستان سرایی شبیه فیلم های هالیوودی درباره انتقال هوایی امام جمعه صدرا در هنگامه اغتشاشات و شلیک گلوله از بالگرد به سمت آشوبگران از سوی امام جمعه و یک متخصص تجهیزات هوایی رد شد.

در روزهای گذشته مطالبی با ادعای شلیک تیر به سمت معترضان از سوی هلی کوپتری حامل امام جمعه شهر جدید صدرا منتشر شد که خلبان بالگرد و متخصص تجهیزات هوایی این فرضیه را غیرممکن دانست و امام جمعه صدرا نیز به بیان واقعیت در این باره و همچنین رخدادهای اخیر در صدرا اقدام کرد.
امکان نشستن بالگرد بر پشت بام خانه ممکن نیست
یک متخصص تجهیزات هوایی گفت: هلی کوپترهایی که در حال حاضر در اختیار نیروی نظامی و انتظامی در شیراز قرار دارد، امکان نشستن روی پشت بام منزل معمولی را با توجه به اینکه پشت بام منازل لبه داشته و تجهزاتی مانند کولر و ... روی آن نصب است را ندارند.
علیرضا زارعی نژاد ادامه داد: این بالگردها ابعاد بزرگی دارد و از این رو، قابلیت نشستن با این هلی کوپترها بر پشت بام منازل معمولی وجود ندارد.
عدم امکان شلیک از داخل هلی کوپتر
وی در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای شلیک گلوله از هلی کوپتر به سمت معترضین نیز گفت: نیروهای نظامی و امنیتی در درگیری های شهری حق شلیک گلوله جنگی ندارند و حداکثر از سلاح های شات گان و ساچمه زنی (تیر پلاستیکی) استفاده می شود که برد مورد نیاز برای استفاده از این سلاح ها نیز حداقل ۵۰ متر است که پرواز هلی کوپتر در فضای شهری در این ارتفاع امکان پذیر نیست و عملا این فرضیه و شلیک از داخل هلی کوپتر به سوی معترضان را رد می کند.
وی اضافه کرد: حداقل ارتفاع استاندارد پرواز با بالگردهای موجود در شیراز بر فراز شهر ۵۰۰ پا یا ۱۸۰ متر است و پرواز در کمتر از این ارتفاع خصوصا در مناطق شهری بسیار خطرناک است و خبره ترین خلبان ها نیز این کار را انجام نخواهند داد.
داستان سرایی است
امام جمعه شهر جدید صدرا در درباره این موضوع و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار