تحولات کردستان عراق| سفر حلبوسی به اربیل / اختلافات داخلی در جریان سیاسی نسل جدید

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
رئیس پارلمان عراق به اربیل سفر کرده است، وی در نخستین ایستگاه سفر خود به دیدار مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق رفت.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، سایت رسمی حزب دموکرات کردستان عراق در این خصوص گزارش داد که فضای مثبتی که در روابط اربیل و بغداد و برای حل اختلافات فیمابین به وجود آمده از محورهای اصلی گفتگوهای این دیدار بوده است.
بارزانی و حلبوسی بر ضرورت حفظ این فضا و استفاده از آن برای حل مشکلات تأکید کرده و بهبود این روابط را عاملی برای ایجاد امنیت و ثبات در عراق و اقلیم دانستند.
طرفین همچنین به بررسی وضعیت استان نینوا و به ویژه شهر موصل و آخرین تحولات روی داده در این منطقه پرداخته و افزایش تلاش ها برای بازسازی و عمران این استان و ایجاد امنیت، ثبات و رفاه در آن را ضروری اعلام کرده و خواستار مشارکت طیف های مختلف مردم این استان در اداره آن شدند.
نچیروان بارزانی تاخیر در تشکیل کابینه اقلیم را در راستای منافع مردم خواند.نخست وزیر اقلیم کردستان عراق اعلام کرد تاخیر پیش آمده در تشکیل کابینه جدید این منطقه امری عادی و در راستای منافع مردم است.
نچیروان بارزانی گفت: اگرچه ماهها از برگزاری انتخابات پارلمان اقلیم کردستان و عدم تشکیل کابینه محلی می گذرد، اما می خواهیم فرصت مناسبی به تمام جریان های سیاسی داده شود.
وی به مردم اقلیم کردستان عراق اطمینان داد که توافق جریان های سیاسی این منطقه محقق خواهد شد.
تحولات کردستان عراق: از پیشگویی بازگشت صدام تا واکنش به ادعای هوشیار زیباری+عکس
به گفته بارزانی، تلاش جریان های سیاسی اقلیم کردستان این است که اقلیمی قدرتمند داشته باشند.
نخست وزیر اقلیم کردستان گفت: مهم آن است که ما در اقلیم کردستان دارای وحدت داخلی باشیم اما به شما اطمینان می دهم که آینده روشنی پیش روی ما است.
...