حمایت از تولید ملی از مسئولان شروع شود

ایکنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۹
گروه فرهنگی جامعه شناس لرستانی با بیان این که فرهنگ سازی در زمینه حمایت از تولید ملی باید از مسئولین شروع شود، اظهارکرد: رونق تولید ملی عزم و همت ملی بین دولت، بخش تولیدکننده و مردم را می طلبد.

فرهاد طهماسبی، کارشناس مسائل اجتماعی در لرستان، در گفت وگو با ایکنا از لرستان، گفت: با توجه به این که حدود 12 میلیون دانش آموز و 5 میلیون دانشجو در کشور داریم، بازار نوشت افزار بازار بالقوه بزرگی است که نیاز است در آن به رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی توجه بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر براساس آمارها 40 درصد نوشت افزار مصرفی در ایران تولید داخل است و این در حالی است که آمارهای دیگر گویای این است که تولید کنندگان می توانند 100 درصد نیاز کشور را تأمین کرده و واردات این محصول را ممنوع کنیم در حالی که اکنون وضعیت این گونه نیست و آن 60 درصد در حال حاضر کالاهای خارجی استفاده می کنند که ممکن است کیفیت آن ها خیلی با کیفیت کالاهای تولید داخلی نیز تفاوتی نداشته باشد.
حمایت از تولید نوشت افزار ایرانی
طهماسبی با اشاره به این که بحث حمایت از تولید نوشت افزار ایرانی می تواند به رونق تولید کمک کرده و آن 60 درصد مصرف کالاهای خارجی را در این بخش پوشش دهد، اظهارکرد: می توان گفت به اندازه 40 درصد اشتغال ایجاد می کنیم و رقم قابل توجهی از نیروی کار ما جذب کار می شود و از میزان بیکاری کاسته می شود و در عین حال مصرف کننده ایرانی از کالای ایرانی استفاده می کند اگر مورد توجه مسئولین حوزه صنعت و تجارت قرار بگیرد می تواند در تحقق شعار سال که «رونق تولید» است به صورت عملی و کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد.
این کارشناس مسائل اجتماعی ادامه داد: هرگونه تولید داخلی ازجمله تولید نوشت افزار به این موضوع کمک می کند که از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم، یعنی یا ارزی از کشور خارج نمی شود یا اگر خارج شود برای تهیه مواد اولیه موردنیاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار