۶ اقدام که باید قبل گم شدن موبایل خود انجام دهیم/ اگر تلفن همراهمان در سفر مفقود شد چه کنیم؟

صبحانه آنلاین چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۵
در این مطلب به ذکر کار هایی در صورت مفقود شدن تلفن همراهمان در سفر پرداخته شده است.

به گزارش صبحانه ، گوشی های تلفن به نوعی دستیار و کمک حال ما در زندگی روزمره هستند اما حالا تصور کنید که این دستیار دوست داشتنی را گم کنید آن هم در سفر که گوشی تلفن حکم عصای دست آدم را دارد. گرچه تصور بروز این اتفاق هم سخت است و لرزه به تن آدمی می اندازد، اما نامحتمل هم نیست. اگر بدانیم در صورت مفقود شدن تلفن همراهمان در سفر چه کارهایی باید انجام دهیم، استرس بروز این اتفاق کمتر می شود.
این مهم است که بدانیم چه کارهایی انجام دهیم تا بعد از گم شدن احتمالی تلفن همراه، اطلاعاتی که در گوشی ذخیره شده به راحتی در اختیار فرد سارق قرار نگیرد.
استفاده از قفل خودکار و کد عبور
هر دستگاهی دارای نوعی مکانیزم قفل یا رمز عبور است، اما بسیاری از مردم، از این قابلیت استفاده نمی کنند. این باعث می شود که پیام، عکس، ایمیل و حساب کاربری شما به راحتی در اختیار دیگران قرار گیرد.
استفاده از برنامه گوشی یاب
برنامه Find My iPhone در هر یک از گوشی های آیفون، اندروید و ویندوز به طریقی در دسترس است. می توانید آن را بر روی رایانه خود نصب کنید و در صورت گم شدن تلفن همراهتان، به راحتی آن را پیگیری کنید. با نصب چنین اپلیکیشن هایی به محض این که متوجه شدید فردی موبایل شما را دزدیده می توانید جایی که موبایلتان وجود دارد را پیدا کنید. که البته ما پیشنهاد می کنیم زمانی که این اتفاق افتاد به همراه پلیس به آن محل بروید. به خاطر داشته باشید که دزدها مخصوصا در سفرهای خارجی می توانند بسیار خطرناک عمل کنند؛ بنابراین هرگز تنها برای پیدا کردن گوشی خود اقدام نکنید.
تهیه عکس و فیلم پشتیبان
در برنامه هایی مانند iCloud در آیفون، Google + در اندروید و OneDrive در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار