لوفیگارو بررسی کرد؛

طرحهای اردوغان در سال ۲۰۲۱ در عراق

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۶
یک رسانه فرانسوی امروز شنبه در گزارشی به طرح های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد و از این سال به مثابه «سال توسعه منطقه ای» اردوغان یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، یک رسانه فرانسوی در تحلیلی به طرحهایی که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای همسایه جنوب شرقی خود یعنی عراق در سر دارد، پرداخته است.
روزنامه فرانسوی لوفیگارو امروز شنبه در گزارشی به طرح های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد و از این سال به مثابه سال توسعه منطقه ای اردوغان یاد کرد.
این رسانه فرانسوی آورده است: رجب طیب اردوغان به طرح های توسعه طلبانه خود ادامه خواهد داد و سال ۲۰۲۱ به مثابه سال توسعه اقلیمی برای رئیس جمهوری خواهد بود که دخالتهای نظامی کشورش در سال ۲۰۲۰ در سوریه، لیبی و قفقاز وی را به وجد آورده است و به دنبال گشودن جبهه جدیدی در خاورمیانه است.
لوفیگارو در ادامه می نویسد: اردوغان به عراق چشم دارد و مانعی هم در برابر خود نمی بیند. ترکیه به حملات عادی به مناطق کردنشین در شمال عراق اکتفا نخواهد کرد. در سال گذشته میلادی حملات نظامی ترکیه به شدت افزایش یافت.
این رسانه فرانسوی هشدار داد: احتمال اینکه ترکیه عملیات بزرگی در ماههای آینده انجام دهد و اراضی عراق را اشغال کند و پایگاههای نظامی دائمی به بهانه پاکسازی منطقه مرزی میان ترکیه و عراق از «پ ک ک» بزند، می رود.
سالی آکنده از مشکلات داخلی برای رئیس جمهور ترکیه
از سوی دیگر روزنامه لوموند فرانسه هم در گزارشی به بررسی اختلافات میان پاریس و آنکارا درباره سوریه، لیبی، مدیترانه شرقی و قره باغ پرداخته و احتمال عادی سازی روابط فرانسه و ترکیه را بعید دانسته است.
این رسانه آورده است: با توجه به ادامه اقدامات تحریک آمیز اردوغان علیه اتحادیه اروپا و هدایت حملات علیه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، بعید است که تحرک خاصی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار