صنعت سرب و روی کمک حال توسعه اقتصادی کشور است

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۳
زنجان - ایرنا - رئیس هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: امروز به برکت این صنعت، علاوه بر رفع مشکل بیکاری، خانواده های زیادی از این طریق، نان می خورند و صنعت سرب و روی به توسعه اقتصادی نیز کمک شایانی کرده است.

یوسف مرادلو روز پنجشنبه در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران، اظهار داشت: با حمایت های بی دریغ اتاق بازرگانی ایران و اعضای انجمن و حسن اعتماد اعضا به هیات مدیره، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته و امیدواریم در سایه اتحاد و همدلی شاهد پیشرفت های روزافزون در این انجمن باشیم.
وی با قدردانی از همراهی مسئولان دولتی و غیردولتی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در پیشبرد امور انجمن، خاطر نشان کرد: این حمایت ها سبب شده تا اعضای هیات مدیره بدون کوچک ترین چشمداشتی به طور شبانه روزی در رفع مشکلات انجمن تلاش کنند و با برگزاری جلسات مختلف با مقامات کشوری تاکنون موفقیت های ارزشمندی عاید انجمن شده است.
مرادلو افزود: مسئولان دولتی به هنگام اخذ تصمیم درباره صنایع باید نظرات صاحبان صنعت را نیز شنیده و با آن ها مشورت کنند چرا که به دلیل دعوت نکردن از اعضای هیات مدیره انجمن به جلسات دولتی، تصمیم های اشتباهی اتخاذ شده و با وجود اینکه ۱۱۸ جلسه دیگر برای جبران آن تصمیم نادرست برگزار شده اما باز هم تصمیم مربوطه، تصحیح نشده است.
وی افزود: ما در جلسات دولتی، حق رای نداریم اما حداقل می توانند نظرات ما را شنیده و از بروز تصمیم های اشتباه جلوگیری کنند.
عضو هیات مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران نیز در این جلسه گفت: محدودیت صادرات شمش، فعال کردن معدن مهدی آباد، مالکیت فیلتر کیک ها، افزایش نجومی قیمت اسید و پرمنگنات، قیمت ماده معدنی انگوران و دیگر مشکلات مربوط به شرکت، تهیه و تولید، تعهد ارزی، عرضه شمش روی در بورس، عرضه ماده معدنی انگوران در بورس، فاکتورهای علی الحساب، نبود انسجام بین اعضای انجمن در اجرای تصمیمات ...

سرخط اخبار