تولید انبوه جدیدترین مدل جنگنده بمب افکن "سوخو-۳۴" در سال ۲۰۲۰ در روسیه آغاز می شود که مجهز به دستگاه کشف منحصربه فرد اهداف بوده و قادر است حتی تلفن های همراه را در فاصله صدها کیلومتری تشخیص دهد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نوشته است: نیروهای هوا-فضای روسیه در سال جاری یک "سوپر مدافع" دریافت می کنند. در سال 2020، تولید انبوه مدل مدرنیزه شده جنگنده بمب افکن "سوخو-34" (که طبق استانداردهای ناتو " Fullback " - مدافع نامیده می شود) آغاز خواهد شد.
این جنگنده به "امکانات جدید" مجهز می شود . این هواپیما به مهمات مدرن، تجهیزات پیشرفته جنگ الکترونیکی و دستگاه کشف منحصربه فرد اهداف مجهز خواهد شد. این جنگنده با داشتن سیستم هوشمند پیشرفته خود می تواند اشعه رادار، ارتباطات رادیویی و حتی تلفن های همراه را در فاصله صدها کیلومتری تشخیص دهد.
مدرن کردن "سوخو-34" براساس تجارب بدست آمده در جریان عملیات نظامی در سوریه صورت گرفته است.
این مدل هواپیمای روسی به طور فعال در این عملیات در سوریه شرکت کرده و توانمندی خود را بعنوان یک جنگنده قابل اطمینان و کارآمد به اثبات رساند. به گفته کارشناسان ، "سوخو-34" در جهان بی نظیر است و هیچ هواپیمایی ویژگی های منحصر به فرد آن را ندارد.
نیروهای هوا-فضای روسیه قصد دارند حداقل 150 الی 200 فروند از مدل مدرنیزه شده این نوع جنگنده بمب افکن را مورد استفاده قرار دهند.
سقوط یک فروند جنگنده سوخو-57 در شرق دور روسیه
آماده سازی روسیه برای آزمایش نسل جدید بمب افکن پنهان کار
200 رزمایش نیروهای موشکی راهبردی روسیه در سال 2020
از جمله اصلی ترین وظایف رزمی "سوخو-34" نابودی اهداف زمینی است، برد عمل نظامی این جنگنده تا فاصله 1100 کیلومتری بوده و میزان ذخیره بمب آن تا 12 تن می باشد. دارای 12 دریچه پرتاب سلاح بوده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار