معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی با شعار "شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب"خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی در آستانه بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی کشور، اظهارکرد: انتخابات امسال با پیام وزیرآموزش و پرورش و به صورت همزمان در بیش از ۱۰۵ واحد آموزشی روز اول آبان در سراسرکشور برگزار می شود.
وی افزود: پیش بینی می شود در این انتخابات حدود ۱۱ میلیون دانش آموز شرکت داشته باشند. دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا می توانند در انتخابات چه به صورت کاندیدا و چه به صورت رای دهنده شرکت داشته باشند که تعداد۷۷۰ هزار نفر به عضویت شوراهای دانش آموزی کشور در می آیند.
کاظمی آمار شرکت کنندگان سال گذشته را حدود ۹ میلیون و۸۰۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: سال گذشته از تعداد کل شرکت کنندگان۷۳۰ هزار نفر به عضویت شوراهای دانش آموزی انتخاب شدند که تابستان امسال در دو اردوی مجزای دختران که در رامسر و پسران که در اصفهان برگزار شد از اعضای شوارهای دانش آموزی برتر استان ها تجلیل شد و کارگاه های آموزشی مفیدی برای آنها برگزار کردیم.
معاون پرورشی و فرهنگی خاطرنشان کرد: شعار امسال انتخابات شورای دانش آموزی «شوراهای دانش آموزی، طلایه داران گام دوم انقلاب» تعیین شده است تا با استفاده از رهنمودهای رهبر معظّم انقلاب (مدظله العالی) این نوجوانان و جوانان در چله دوم انقلاب هر چه با شکوهتر در صحنه های اجتماعی ظهور و بروز داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه امسال برای ایجاد تحرک و پویای در بین دانش آموزان، سازماندهی جدیدی شکل گرفته، اظهار کرد: ۱۸ انجمن طرح ریزی و محتوایی جهت فعالیت های این انجمن ها تدوین شده است و بنا است ان شا الله در چارچوب این ۱۸ انجمن مسئولیت ها و فوق برنامه هایی زیادی بر عهده شورای دانش آموزی واگذار شود. ...

سرخط اخبار