گزارش جالب از نگاه شهروندان آمریکایی به مردم ایران

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
این فقط ما ایرانی ها نیستیم که سیاست های احمقانه دونالد ترامپ و جان بولتون را با حساسیت دنبال می کنیم. طی روزهای اخیر افرادی در سراسر جهان درباره این سیاست ها ابراز نگرانی کرده اند. در چند روز گذشته کمپین «صلح برای ایران» سر و صدای زیادی کرده است و علاوه بر شهروندان آمریکایی، افرادی در سراسر دنیا به این کمپین پیوسته اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
کمپین صلح برای ایران می گوید: «این روزها، صدای غم انگیز جنگ بلندتر از همیشه است. اما بیایید ما صدایمان را بالاتر ببریم و بگوییم: نه به جنگ با ایران! اگر شما هم با این شعار موافق هستید به کمپین ما بپیوندید تا جهان صدای ما را بشنود.» تمام کسانی که به این کمپین پیوسته اند با هشتگ «نه به جنگ با ایران» انتقادات خود را منتشر کرده اند.
مایک آرچر نوشته است: «آمریکایی ها بر این باورند که انفجار نفتکش های اماراتی توسط ایرانیان انجام شده است. احتمالاً می خواهند مثل ماجرای خلیج تانکین از این توجیه استفاده کنند و جنگ را شروع کنند.»
استیسی شولز اما قضیه را طور دیگری تحلیل و توییت کرده است: «این اتفاق زمانی رخ می دهد که اسرائیل کنترل سیاست خارجی آمریکا را بر عهده گرفته باشد. آمریکا برای اسرائیل مبارزه می کند.»
ویل بانچ که روزنامه نگار است هم ماجرا را این طور تحلیل می کند: «هرکس که حادثه خلیج تانکین و افزایش دخالت آمریکایی ها در ویتنام در سال 1964 را به خاطرداشته باشد، باید درباره آنچه در خلیج فارس در حال وقوع است از جمله ادعای اثبات نشده درباره حمله به کشتی ها توسط متحدان ترامپ (عربستان سعودی / امارات) احساس خطر کند.»
رپ روخانا که یک شهروند آمریکایی است، معتقد است: «باراک اوباما سرمایه سیاسی را برای جلوگیری از جنگ با ایران خرج کرد و برنامه ای برای تعامل مثبت سیاست خارجی ایالات متحده در سراسر جهان ارائه داد اما ترامپ و بولتون جلوی این پیشرفت ها را گرفتند و تنش ها را تشدید کردند.»
ملیسا در توییت متفاوتی درباره خلق و خوی ایرانی ها نوشته است: «ایرانیان مردم فوق العاده ای هستند. گرم، ...