سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: سردار سلیمانی با نبوغ و هوشمندی و به میدان آوردن نیروها با حداقل بودجه و امکانات، طرح بزرگ دشمنان برای ایجاد خاورمیانه جدید را خنثی کرد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا در سخنانی پیش از خطبه های نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: رهبر انقلاب در مواجهه با شهادت سردار سلیمانی، عبارت حکیمانه ای بیان فرمودند و موضوع شهادت ایشان را با مکتب سلیمانی عنوان کردند. آنچه از این شهید بزرگ به جای مانده، یک مکتب کامل و تمام عیار است که پیروی از این مکتب برای یک امت و ملت راهگشاست و می تواند جامعه طیبه الهی را فراهم کند و مدینه فاضله ای را که بسیاری از آن سخن گفته اند را محقق سازد. نقطه کانونی و محوری سردار سلیمانی مجاهدت در راه خداست.
وی در ادامه به بازخوانی توطئه های دشمنان پرداخت و گفت: آمریکایی ها در مواجهه با انقلاب اسلامی و ملت های مسلمان و جبهه مقاومت در سال های 1994 به بعد به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات بزرگی که در منطقه دارند، باید مقاومت ملت ها و جمهوری اسلامی ایران را از سر راه خود بردارند. بدین منظور طراحی پیچیده ای را دنبال کردند و گروهی 400 نفره مشغول تدوین استراتژی کامل برای غلبه آمریکا شدند. نتیجه کار این تیم 400 نفره این بود که دولت نئوکان ها (دولت جورج بوش) در سال 2000 روی کار آمد و این برنامه آمریکایی را دستور کار خود قرار داد. ادبیات این برنامه، خاورمیانه جدید و بزرگ بود و آشکارا اعلام می کردند که هرآنچه در جنگ جهانی توسط انگلیسی ها اجرا شد، در حال حاضر منسوخ می دانیم و باید خاورمیانه جدیدی در منطقه به وجود بیاید تا آمریکا برای سال های طولانی بر این منطقه مسلط شود.
زارعی با اشاره به حادثه 11 سپتامبر گفت: آمریکایی ها از این موضوع استفاده کردند و طرح های خشن خود را برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار