گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد مدیر اجرایی مؤسسه فرهنگی گفتمان قرآن و ولایت تهران در تشریح فعالیت های این موسسه گفت: از سال 84 تاکنون بیش از 4 هزار و 500 دانشجو قرآن آموز از آموزش های این مرکز بهره مند شده اند.

به گزارش ایکنا ؛ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت گفتمان قرآن و ولایت تهران فعالیتش را با این عنوان از مهر سال 96 با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرد. سابقه فعالیت این مجموعه با عنوان «طرح تدبر در قرآن دانشگاهیان» به سال 84 باز می گردد که عملاً فعالیتش را از مسجد دانشگاه تهران آغاز کرد. مؤسسه ای که مؤسس و مدیرعامل آن محمد برزگر، دانش آموخته دکترای علوم قرآن و حدیث، است.
سیدمحمدهادی میردهقان، مدیر اجرایی این مؤسسه درباره فعالیت این موسسه، اظهار کرد: پس از مسجد دانشگاه تهران، کلاس ها در برهه های مختلف در دانشگاه های مختلف شهر تهران و سپس در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان و بعد از آن در مؤسسه رهپویان امام رضا(ع) برگزار شد.
جامعه مخاطب دانشجو و فارغ التحصیل شهر تهران، رویکرد این مؤسسه از زمان شکل گیری بوده است و در حال حاضر نیز تمرکز بر روی این قشر است و در میان تمامی رشته های آموزشی، تمرکز بر روی رشته تدبر در قرآن دارد.
میردهقان درباره چرایی انتخاب رویکرد تدبر در قرآن، بیان کرد: از بین همه فعالیت های قرآنی که در سطح جامعه مطرح است، حتی در سطح نخبگان جامعه که قشر دانشجو و فارغ التحصیل باشند، فعالیت هایی چون آموزش عمومی قرآن مثل حفظ، روخوانی و مفاهیم و ... تا حد خوبی رونق دارد، اما آنچه که به نسبت اهمیتی که برای فعالیت های قرآنی باید قائل شد و براساس اهمیت و ضرورت و اولویتی که دارد، اما کمتر به آن پرداخته شده است، بحث تدبر در قرآن است. دغدغه ای که موجب شد پس از پیگیری های فهم قرآن، تشکیل هسته اولیه این مجموعه، اینگونه رقم بخورد.
وی با اشاره به اینکه حتی موجب شد تا با اساتیدی چون الهی زاده، از طریق دفتر آیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار