سخنگوی سازمان ثبت احوال و اسناد کشور گفت: اینکه اظهار می شود برای ۵ سال ۱۰ میلیون می گیریم که سن را تغییر دهیم اصلا وجود ندارد و این چنین موردی امکان پذیر نیست.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پیامک های تبلیغاتی مختلفی دریافت کنید، اما دریافت پیامکی با مضمون وکالت «تغییر سن» در نوع خود شاهکار است. چندی پیش پیامکی تبلیغاتی مبنی بر کاهش سن دریافت کردیم که خبرنگار ما با شماره درج شده در انتهای این پیام تبلیغاتی تماس گرفت تا در کم و کیف چگونگی این نوع تغییرات قرار بگیرد که در این رابطه از انجام تغییر سن با دریافت مبلغ ۱۰ میلیون تومان مطلع شد.
اگر کسی بخواهد سن خود را حدود ۵ سال کاهش دهد، چقدر باید هزینه کند که این فرد اعلام کرد برای ۵ سال باید ۱۰ میلیون پرداخت کند و این یعنی کاهش هر سال سن، ۲ میلیون هزینه دارد. جالب این است که این فرد اعلام می کند که اقدامش کاملا قانونی است.
سخت و سقم این موضوع را از سخنگوی سازمان ثبت احوال جویا شدیم که در پاسخ به سوال ما گفت: «این موضوع صحت ندارد».
سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال و اسناد کشور درباره پیامک های تبلیغاتی کاهش سن گفت: تغییر سن برابر قانون ممنوع است و برای اصلاح سن کمیسیونی در سازمان ثبت احوال وجود دارد که متشکل از فرماندار، رئیس سازمان ثبت احوال، نماینده دادگستری، نماینده شورای شهر و پزشکی قانونی است که در این کمیسیون و بر اساس مصوبه این کمیسیون اصلاح سن صورت می گیرد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال در ادامه با بیان اینکه البته شیوه ای در محاکم قضایی برای اصلاح سن وجود دارد بیان کرد: از این شیوه برای رفع خواسته برخی استفاده می شود که ما هم از آن دفاع می کنیم.
ابوترابی در ادامه گفت: اینکه اظهار می شود ۵ میلیون و ۱۰ میلیون می گیریم که سن را تغییر دهیم اصلا وجود ندارد و این چنین موردی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار