فارس نوشت: فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران گفت: وقتی در تهران وضعیت این بیماری به ثبات برسد، میزان مراجعین رشد نزولی داشته باشد و میزان بهبودیافتگان نسبت به افراد پذیرش شده به تراز مثبتی برسد، می توان اعلام کرد وضعیت خوب است.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران درباره زمان بازگشت کشور به حالت عادی، گفت: وقتی در تهران وضعیت این بیماری به ثبات برسد، میزان مراجعین رشد نزولی داشته باشد و میزان بهبودیافتگان نسبت به افراد پذیرش شده به تراز مثبتی برسد، می توان اعلام کرد وضعیت رو به روال است.
وی با اشاره به اینکه بازتاب خطری که امروز ما را تهدید می کند در بستره بیمارستانی بین ۵ تا ۱۴ روز بعد و مرگ و میر بین ۱۸ روز تا ۱ ماه بعد خود را نشان می دهد، نسبت به تداوم سیر شتابان بار ارجاعی با توجه به عدم افزایش محدودیت ها، هشدار داد.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در باره احتمال ناقل بودن افراد مرخص شده از بیمارستان، عنوان کرد: همه چیز به مدت زمان بستری و زمان سپری شده از آغاز علائم بالینی بستگی دارد. اگر از شروع علائم بالینی ۱۴ روز بگذرد، احتمال اینکه فرد ویروس را منتقل کند بسیار ناچیز است؛ اگرچه بهترین اقدام در این خصوص گرفتن تست در زمان ترخیص است.
زالی بیان کرد: افرادی که زیر دو هفته ترخیص می شوند، ممکن است ناقل بیماری باشند؛ ترجیح ما این است که به نقاهتگاه بروند یا در منزل با رعایت حداکثری نکات بهداشتی، قرنطینه شود.
وی ادامه داد: این افراد نباید در محل کار و محیط های اجتماعی حضور پیدا کنند و اگر کارمند یا کارگر هستند حتما باید ۲ هفته به آنها استعلاجی داده شود. همچنین مراقبین سلامت فرد ترخیص شده را متناسب با حوزه ای که سکونت دارد، ارزیابی و در رصد بهداشتی قرار می دهند.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران احتمال ابتلای مجدد به ویروس کووید-۱۹ در سنین بالای ۷۵ سال را بیشتر از سنین کمتر از ۷۵ سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری