روسیه خبر داد: آتش بس در ادلب + جزئیات

نامه نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۱
رئیس مرکز روسی صلح وآشتی طرفین درگیری در سوریه اعلام کرد که با ابتکار روسیه و همکاری ترکیه، توافقی در خصوص آتش بس کامل در کل استان ادلب بدست آمده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، ویکتور کوپچیشین چهارشنبه شب با بیان این مطلب افزود: این توافق از امروز آغاز شده است و براساس آن هیچ پاسخی به تیراندازی های پراکنده شبه نظامیان داده نشد تا این توافق با موفقیت به اجرا درآید.
وی گفت: پس از توافق، میزان تیراندازی ها میان دو طرف به شدت کاهش یافت و در مجموع در روز چهارشنبه تنها دو تیراندازی در منطقه مسکوی در مناطق ماهردا و سوران استان حما ثبت شد.
کوپچیشین اظهار داشت که نیرو های دولت سوریه نیز به آتش بس پیوسته اند و از این رو به تیراندازی های امروز پاسخ ندادند.
گفتنی است گروه های تروریستی مستقر در سوریه روز گذشته برخی از مناطق مسکوی در استان لاذقیه، حماء، حلب و همچنین منطقه شمالی شهر حلب را مورد حمله و تیراندازی قرار دادند.
پیشتر علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی به ایرنا گفته بود که تروریست ها در ادلب راهی جز مقابله با آنان پیش روی دیگران نگذاشته اند.
وی در پایان سفر دو روزه خود و پس از پایان رایزنی ها با الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه، سرگئی ورشنین معاون وزیر امور خارجه روسیه و میخائیل باگدانف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه این مطلب را به خبرنگار ایرنا گفت.
وی در خصوص آخرین تصمیم گیری ها در باره ادلب استانی در شمال غربی سوریه و هم مرز با ترکیه که به آخرین پناهگاه تروریست ها در سوریه تبدیل شده است، گفت: یک نگرانی در خصوص وضعیت انسانی در این منطقه وجود دارد که چگونه به سلطه تروریست ها بر غیرنظامیان پایان داد.
خاجی ادامه داد: پیشتر در ...

سرخط اخبار