شرکت رسانه اجتماعی آمریکایی فیسبوک، تهدید کرده که به دلیل اعمال ممنوعیت تبادل اطلاعات با آمریکا در اروپا ممکن است فعالیتش در قاره سبز را متوقف کند.
به گزارش ایرنا به نقل از گاردین، دادگاه اتحادیه اروپا ژوئیه (تیر) گذشته حکمی را وضع کرد که نشان می داد سازوکارهای محافظتی برای جلوگیری از جاسوسی سازمان های اطلاعات آمریکا کافی نیستند.
اکنون فیسبوک هشدار داده که به دنبال این حکم، اگر کمیسیونر حفاظت از داده های ایرلند چنین ممنوعیتی را در خصوص تبادل اطلاعات با آمریکا اعمال کند این شرکت، از اروپا خارج می شود.
فیسبوک با تهیه شکایتی در دادگاه دوبلین اشاره کرده که اجرای چنین ممنوعیتی مانع فعالیت این شرکت در این کشور خواهد شد.
این رسانه چنین استدلال کرده که در صورتی که فیسبوک درمعرض تعلیق کامل انتقال داده ها به آمریکا قرار گیرد معلوم نیست که این رسانه چگونه می تواند خدمات فیسبوک و اینستاگرام را در اتحادیه اروپا ارائه دهد.
در اسناد حقوقی که دادگاه عالی ایرلند تهیه کرده به این موضوع اشاره می شود که فیسبوک و بسیاری دیگر از سازمان ها و خدمات نیاز دارند تبادل اطلاعات بین اتحادیه اروپا و آمریکا داشته باشند تا بتوانند خدمات خود را ارائه دهند. فقدان امنیت در انتقال داده ای در سطح بین المللی ضمن آسیب رسانی به اقتصادی رشد فعالیت های مبتنی بر داده ها را با مانع مواجه خواهد کرد.
اتحادیه اروپا پیشتر تلاش کرده بود به توافقی حقوقی برای انتقال امن اطلاعات -موسوم به سپر خصوصی- دست یابد. این توافق ژوئیه امسال از اعتبار افتاد و دادگاه دوباره علیه اقدام آمریکا حکم داد که محدودیتی برای نظارت بر شهروندان اتحادیه اروپا ندارد.
در سپتامبر (شهریور) گذشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار