توصیه امام جمعه اراک به رئیس جدید دستگاه قضا؛ بدون اغماض با کانون های فساد برخورد کنید

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
توصیه امام جمعه اراک به رئیس جدید دستگاه قضا؛  بدون اغماض  با کانون های فساد برخورد کنید
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دستگاه قضایی به عنوان شمشیر برنده نظام باید بدون اغماض و باقدرت با کانون های فساد برخورد کند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه اراک با اشاره به انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که باید همواره موردتوجه دستگاه قضایی باشد بحث پیشگیری است چراکه در صورت عدم توجه ویژه به این موضوع شاهد بالارفتن آمار پرونده ها خواهیم بود که در نتیجه دستگاه قضایی از پس ازنی آمار برنخواهد آمد.
وی افزود: بنابراین باید با کانون های فساد برخورد و از گسترش این موارد فساد و جرم در جامعه جلوگیری شود زیرا نباید اجازه داد که سردمداران فساد، شبکه های قاچاق کالا و ارز، غارتگران و توطئه گران ضدانقلاب مانند غده ای سرطانی رشد کنند.
دری نجف آبادی تصریح کرد: به عنوان مثال نباید هجده میلیارد دلار ارز اختصاص داده شود ولی نتیجه ای دریافت نشود بنابراین باید به هر ریال و ارز کشور حساس بود.
امام جمعه اراک ادامه داد: موضوع و بحث نظارت در کشور امری مهم و خطیر قلمداد می شود که دستگاه های قضایی و نظارتی ازجمله سازمان بازرسی و دیوان عدلت اداری در این زمینه نقشی مهم برعهده داشته و می توانند جلوی بسیاری از تخلفات را بگیرند.
وی عنوان کرد: سلامت قوه قضاییه و تقویت نظارت در داخل قوه یکی از ملزومات مهم در این نهاد اساسی است و دستگاه قضایی که شمشیر برنده نظام در حوزه های مختلف است باید بتواند با قاطعیت و در کمال آرامش و امنیت به اجرای وظایف خود بپردازد.
ضرورت توسعه تجارت ایران اسلامی با کشور "عراق"
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق گفت: لایروبی اروند کار مهمی است که توافقاتی در این حوزه صورت ...

[ مشاهده متن کامل توصیه امام جمعه اراک به رئیس جدید دستگاه قضا؛ بدون اغماض با کانون های فساد برخورد کنید خبرگزاری تسنیم ]