دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا متن شهادت یک مقام ارشد وزارت دفاع در جلسه استماع کنگره را منتشر کردند. لورا کوپر اذعان کرده است که ترامپ در تابستان گذشته به نهادها و سازمان های مربوط دستور داده بود تا کمک نظامی 400 میلیون دلاری به اوکراین را تعلیق کنند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نوشته رویترز، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا در تازه ترین اقدام خود، متن شهادت یک مقام ارشد پنتاگون در نشست استماع کنگره را به عنوان بخشی از تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ منتشر کرده اند.
بر اساس این گزارش، کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا که سرگرم تحقیق درباره پرونده جنجالی اوکراین و استیضاح ترامپ است، متن نشست استماع و شهادت لورا کوپر معاون وزیر دفاع ایالات متحده را منتشر کرد.
کوپر که معاون وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه، اوکراین و اوراسیا است، 3 هفته پیش از سوی دموکراتها به کنگره احضار شده بود تا درباره نقش احتمالی وزارت دفاع آمریکا در توقیف کمک های نظامی به اوکراین و ارتباط آن با پرونده جنجالی اوکراین و تعاملات مقام های ارشد دولت ترامپ با دولت اوکراین، توضیح دهد.
در این نشست که چند ساعت پشت درهای بسته برگزار شده است، لورا کوپر اذعان کرده است که ترامپ در تابستان گذشته به نهادها و سازمان های مربوط دستور داده بود تا کمک نظامی 400 میلیون دلاری به اوکراین را تعلیق کنند.
وی در پاسخ به سئوال اعضای کمیته تحقیقات کنگره آمریکا در این خصوص که آیا ترامپ قدرت و اختیارات قانونی برای توقیف و تعلیق کمک های نظامی به اوکراین را داشته است، تاکید کرد: برخی از مقام های دفتر مدیریت و بودجه نگران این مساله بودند که ترامپ چنین مجوزی نداشته است.
معاون وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: ترامپ برای توقیف کمک های نظامی به اوکراین، هیچ اطلاعی به کنگره آمریکا نداده بود و این در شرایطی است که وی ملزم بوده تا این کار را انجام دهد.
انتشار متن شهادت لورا کوپر در شرایطی است که روند جدید تحقیقات مجلس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار