قیمت گوشت قرمز طی روزهای آتی کاهش می یابد

نامه نیوز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۳
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه پیش بینی می شود قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش پیدا کند، گفت: دولت برای جلوگیری از زیان مرغداران، مرغ های مازاد را جمع آوری می کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
حمید ورناصری در نشستی خبری با اشاره به آخرین وضعیت بازار محصولات پروتئینی اظهار داشت: در حال حاضر قیمت برخی از این محصولات مانند گوشت مرغ و تخم مرغ به زیر نرخ مصوب رسیده است که ما برای جلوگیری از زیان تولیدکنندگان مرغ، به بازار این کالا ورود کرده ایم و مرغ مازاد را از بازار جمع آوری می کنیم.
ورناصری با اشاره به اینکه قیمت مصوب مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، افزود: قیمت این کالا در بازار به حدود ۱۰ هزار تومان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است، گفت: در حال حاضر قیمت هر شانه از این کالا در بازار به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان کاهش یافته است.
ورناصری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دولت به بازار تخم مرغ نیز ورود می کند، گفت: خیر، ما به بازار تخم مرغ ورود نکردیم، بلکه در این زمینه تفاهم نامه ای با تشکل مربوطه در زمینه تأمین نهاده های تولیدکنندگان داشته ایم، همچنین پیشنهاداتی به این تشکل برای افزایش قیمت این کالا به نرخ مصوب ارائه شده است.
ذخایر کشور کافی و مطلوب است
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه در سال ۹۷ حجم بسیار مناسبی از نهاده های دامی وارد و در کشور توزیع شد، گفت: سال گذشته حدود ۹ میلیون تن ذرت، حدود ۲.۵ میلیون تن دانه سویا و حدود یک و نیم میلیون تن کنجاله سویا وارد کشور شد که این ارقام بسیار خوب و مطلوبی است و ما سال ۹۸ را نیز با همین روند ادامه خواهیم داد.
ورناصری تصریح کرد: با توجه به خریدی که دولت و بخش خصوصی انجام داده، ذخایر بسیار خوبی در این زمینه داریم و در حال تکمیل ذخایر خود ...

سرخط اخبار