پیام تسلیت لاریجانی به همتای نیوزیلندی خود در پی کشتار مسلمانان

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
پیام تسلیت لاریجانی به همتای نیوزیلندی خود در پی کشتار مسلمانان
رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی وقوع حادثه تروریستی در شهر کرایست چرچ را محکوم و آن را به تروور مالارد همتای نیوزیلندی خود تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا ، علی لاریجانی در پیامی خطاب به تروور مالارد رئیس مجلس نمایندگان نیوزلند حادثه تروریستی و کشتار نمازگزاران را تسلیت گفت.
در پیام رئیس مجلس آمده است: با کمال تأسف و تأثر از وقوع حادثه تروریستی غیرانسانی در دو مسجد شهر کرایست چرچ و جان باختن و مجروح شدن تعدادی از مردم بی گناه و مسلمانان نمازگزار مطلع شدم.
لاریجانی در این نامه تصریح کرد: ضمن اعلام انزجار و محکوم کردن این جنایات هولناک، مراتب همدردی عمیق خود و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را با جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت نیوزیلند ابراز می کنم.
در پیام رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید شده است: این جنایات بار دیگر لزوم هوشیاری و همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم را یادآوری کرده و تأکیدی بر این واقعیت است که جز با خشکاندن ریشه های فکری گروه های تروریستی، صلح و آرامش واقعی در هیچ منطقه ای از جهان حاصل نخواهد شد.
لاریجانی در این پیام اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که خود قربانی تروریسم بوده و هزینه های جانی و مالی زیادی در مبارزه با این پدیده شوم صرف کرده است، آمادگی همفکری و همکاری با همه کشورهای مستقل برای رسیدن به راه حل جامع در مبارزه با تروریسم را دارد.
در پیام رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان شده است: با اغتنام از فرصت، صحت و سلامت جنابعالی را آرزو کرده و از درگاه خداوند منان برای بازماندگان این حادثه دلخراش صبر جمیل، برای جانباختگان مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می کنم.

[ مشاهده متن کامل پیام تسلیت لاریجانی به همتای نیوزیلندی خود در پی کشتار مسلمانان خبرگزاری آنا ]