شاگرد دیروز و استادکار امروز به حرفه ای شو گفت: تمام سعی و تلاشم این است که در صنف کیف و کفش اسطوره شوم؛ آرزو دارم پاسخ بچه ها از این سوال که دوست داری در آینده چه شغلی داشته باشی، کفاش شدن باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ آرش حسامی، خود را بچه کفاش می داند؛ کسی که از ۱۳ سالگی در کارگاه کوچک پدر با چم و خم مهارت کفاشی آشنا شد و شاگردی پدر را کرد.
آرشِ کفاش در ۲۱ سالگی همراه با برادر خود تصمیم می گیرد کارگاه کوچک پدر را رونق دهند؛ آستین ها را بالا میزند و از هنر هنرمندان در کیف و کفش های خود بهره مند می شود به طوری که امروز اکثر مخاطبانش هنردوستان و هنرمندان هستند.
حالا آرش حسامی جلوی دوربین حرفه ای شو نشسته و از راهی که آمده است می گوید؛ او عنوان می کند در مسیر تولید شکست های زیادی خورده، اجناس زیادی روی دستش مانده و کسی حاضر به سرمایه گذاری در تولیداتش نبوده، اما از پا نمی نشیند.
او نام شکست را نعمت گذاشته و می گوید: شکست تنها نعمتی است که خدا را برایش شکر نمی کنیم؛ اگر این شکست ها نبود من درس نمی گرفتم و نمی توانستم تولید کنم.
این کارآفرین ۳۲ ساله می گوید: من بار نمی فروشم و هیچ کدام از فروشندگان من در شعبه هایم در سراسر کشور برای فروش بیشتر دستمزد نمی گیرند چرا که معتقدم باید حال مردم با خرید خوب شود، سود کارم را کم کرده ام و دوست دارم هر کسی به فروشگاه های کفشدوزکی ما می آید دست خالی برنگردد.
او به درآمدزایی مهارت کفاشی اشاره می کند و می گوید: امروز صادرات هر جفت کفش معادل یک بشکه نفت است و می تواند چرخ اقتصاد کشورمان را بگرداند و به اشتغالزایی جوانان هنرمند ایرانی کمک کند.
آرش حسامی که امروز آثارش در کشور های اروپایی طرفداران زیادی دارد از نقش اساسی مادرش در حرفه اش می گوید و اضافه می کند: با اینکه مادرم دکتر است، اما من را مجبور به تحصیل صرف نکرد و تشویق شدم به سمت مهارت آموزی پیش بروم؛ مهارتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار