در نیمه نخست امسال، بازدهی کدام بازارها بیشتر بوده؛ دلار، بورس یا مسکن؟

تابناک دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱
دلار که در نیمه نخست سال گذشته روز های پر التهابی را تجربه می کرد، در نیمه نخست سال جاری و با فاکتور گرفتن چند روزی که در اردیبهشت ماه قیمت این ارز به صورت افسار گسیخته ای رشد پیدا کرد و به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شد، روز های بسیار آرامی را پشت سر گذاشت و روند نزولی را طی نمود. سرمایه گذاری بر روی دلار در نیمه نخست سال جاری، بازدهی منفی ۱۱ درصدی را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده است.

دلار که در نیمه نخست سال گذشته روز های پر التهابی را به لحاظ قیمتی تجربه می کرد، می توان گفت: در نیمه نخست سال جاری و با فاکتور گرفتن چند روزی که در اردیبهشت ماه قیمت این ارز به صورت افسار گسیخته ای رشد پیدا کرد و به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شد، روز های بسیار آرامی را پشت سر گذاشت و روند نزولی را طی نمود. سرمایه گذاری بر روی دلار در نیمه نخست سال جاری، بازدهی منفی ۱۱ درصدی را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده است.
به گزارش  تابناک اقتصادی ، در نیمه نخست سال گذشته بازار ها با تکانه های شدیدی همراه بودند و ثبات در اقتصاد ایران حاکم نبود. پول ها از سپرده های بانکی خارج و روانه بازار های مختلف شده بودند. برخی از مردم برای حفظ ارزش دارایی خود و برخی دیگر برای کسب سود بیشتر سرمایه گذاری ها خود در بازار های طلا، سکه و به خصوص ارز را افزایش داده بودند. در سال جاری که تنها ۱۳ روز دیگر به نیمه نخست آن باقی مانده است بازار ها به جز بازار سهام تقریبا شرایط ثبات یا نزولی را تجربه کرده اند.
در این مطلب به این پرسش پاسخ داده شود که در نیمه اول سال ۹۸، سرمایه گذاران کدام بازار ها بیشترین سود را کسب کرده اند؟
بازار سهام پربازده ترین بازار
بررسی ها نشان می دهد که در نیمه نخست سال جاری بورس ایران برخلاف سایر بازار ها روند بسیار خوبی را طی نموده و بازدهی بالایی را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان آورده است. این بازار که در روز های سال جاری رکورد های مختلفی را شکسته، باعث شده است تا نقدینگی های سرگردان تا حدود زیادی روانه این بازار شوند.
در حالی که شاخص کل بورس در آخرین روز زمستان ۹۷، عدد ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحدی را به ثبت رساند این ...

سرخط اخبار